Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit kell tenni ilyenkor, hol...

Mit kell tenni ilyenkor, hol reklamáljak?

Figyelt kérdés
Tesóm rendelt a szülői házba egy csomagot kínából. Nagyon sok idő eltelt , és nem jött semmi. Ráírt a kínai feladóra, és az azt írta vissza, hogy a csomagot március 3-án kézbesítették, ami furcsa mert az vasárnap volt. Küldtek egy üzenetet amin látszik a csomag útja. De még azt se tudja, hogy pontosan melyik futárcég hozza. Azt mondta tesóm, hogy biztos a Magyar posta. Ezért azt találta ki, hogy én az öccse járjak utána, és kérdezzem meg nem érkezett-e csomagja, mert ő nem ér rá. Semmilyen értesítőt nem dobtak be, se nem telefonáltak, se nem küldtek e-mailt. A csomagja 2 hete postán lenne, és nem értesítették? De csak így menjek el, és kérdezzem meg nem érkezett a nevére csomag? Nem kérnek -e valami azonosítót, vagy azt az üzenetet amit küldtek, hogy feladták? Tesóm azt mondja, hogy csak ennyi kell. Elmehetek megkérdezni, de tudom, hogy a postások olyanok, hogy ennyi nem elég nekik, valamilyen infót biztos kérnek a csomagról. Egyébként egy 19 ezer ft-os csomagról van szó, ami előre ki van fizetve.

márc. 18. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Postán igazolni kell a személyazonosságod, ami ha nem egyezik, nem állnak veled szóba. Ezt csak tesód tudja intézni. Hogyha neki nincs erre egy nap 10 szabad perce, valószínűleg nem is kell neki a csomag.
márc. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
Csomagszám alapján a neten is meg lehet nézni merre jár.
márc. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
Szóval csak úgy be akarsz sétálni a postára és megkérdezni, hogy az öcsédnek van-e csomagja a postán aminek az azonosítóját sem tudod és jogod sincs ilyen információt megkérdezni? Hajrá, biztosan sikeressel jársz!
márc. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%
Vicci gyerek a tesód.
márc. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%
A kézbesítő a címzettel nem fog foglalkozni, a feladónak kell panaszt tennie, ha eltűnt, amit küldött.
márc. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igaza volt annak aki azt írta, hogy a nővérem magasról le***ja a dolgot. Én elmentem a postára, és ott csak annyit tudtak mondani, hogy most nem érkezett a postára csomag külföldről. Az előbbiekről meg nem tudott felvilágosítást adni. Na jó nekem mindegy, ha ennyire nem számít neki egy majd 20 ezer ft-os csomag, akkor meg is érdemli. Pedig nem milliomos.
márc. 27. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!