Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 15-35 ezer forint miatt a...

K.t.0212 kérdése:

15-35 ezer forint miatt a rendőrség csinál valamit?

Figyelt kérdés
“Eladtam” a szomszédomnak októberben a régi telefonomat 35 ezer forintért, de akkor nem írtunk semmilyen szerződést mert bíztam benne. Jószívű, megértő és elnéző vagyok így mindig jött a kifogásokkal hogy “nem kapott pénzt” “nincs most pénze mert számlát fizetett be” stb. Most március közepén jutottam sajnos csak odáig hogy kinyomtattam egy adás-vételi szerződést amit alá akarok íratni vele. Mivel kifizetett eddig 15 ezer forintot és bele is raktam a szerződésbe hogy annyit ki fizetett, a maradék 20 ezer forint viszont még fenáll és úgy csináltam a szerződést hogy március végéig kell kifizetnie. Ha pl beadom a rendőrségre a papírt amit ő is alá irt akkor tudnak valamit vele kezdeni? 20 ezer forint miatt gondolom csak “valami” bírságot vagy hasonlót kap e? Valamint ha nem írja alá akkor mit tudnék tenni? (Tudom hülye voltam amiért nem írtam szerződést, nem kell a komment szekcióba ilyeneket és hasonlókat írni mert tanultam a hibámból) csak segítséget kérek hogy mit tudnék tenni ha nem írja valamint ha alá írja a papírt és ő kapna e ezért valamit?

márc. 21. 11:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem rendőrségi ügy.
márc. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
A rendőrség ezzel nem tud mit kezdeni. Ha aláírja, és nem fizet, akkor mehetsz bíróságra pereskedni. Ha nem írja alá, akkor nagyjából semmit nem tudsz tenni, mivel nem fogod tudni bizonyítani, hogy tényleg eladtad neki a telefont, és abban egyeztetek meg, amiben.
márc. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Ez nem a rendőrségre tartozik, polgári peres ügy.
márc. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

20e forintert meg csak eljarast se inditanak. Legyen ez tanulopenz, ugysem fogod soha viszontlatni.


A szomszedodnak viszont egyertelmuen a tudomasara hozhatod, hogy nem a penzosszeg, hanem az elvek miatt toled tobbet ne kerjen se kolcsonbe, se 'hozomra' semmit, mert aki ilyen pitianer osszeget se ad meg, az megbizhatatlan, link alak.

márc. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
35 ezer forint az egy bagatell összeg… a rendőrség küszöbértékét már 2010-ben sem érte el, nem hogy most… Eleve nem értem miféle élethelyzet az, ahol ennek az összegnek az előteremtése ennyire nyögvenyelős…
márc. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
#5 egyfelol letezhet az a helyzet, de itt inkabb a 'madarnak nezes' esete foroghat fenn.
márc. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem fizetni az adossagot nem buncselekmeny. Tehat nem rendorsegi ugy.
márc. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha aláírja - HA aláírja -, akkor fizetési meghagyást indíthatsz ellene. Amennyiben vitatja, mehet a bíróságra. =Nem ő fog nyerni). Ha nem vitatja, megindítják a végrehajtást.

Szóval írasd alá!!

márc. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mégis miért írná alá?! Ha korrekt fizet(ne) papír nélkül is, ha meg nem akar, örül is, hogy erről csak szóbeli megállapodás van. Szomorú, hogy barátként gondoltál rá, nem az.
márc. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Melyik szolgáltatónál vetted a telefont? Megvan még esetleg a doboza? Keresd meg rajta az IMEI számot. Ha dual SIM-es, akkor két IMEI szám lesz.


Ezzel betopogsz a szolgáltató egyik üzletébe, azt mondod, hogy "elhagytad a vonaton/buszon vagy valahol a városban a telefont 2 napja", próbáltad keresni, nincs meg sehol, kéred hogy IMEI szám alapján tiltsák le a telefont a hálózatról.


Ezután csak wifin keresztül fog működni, bármilyen sim kártyát is tesznek bele. Szomszédnak nem is kell szólni erről. Ha meg rájön... bumm, kvittek vagytok, azt a 20 ezret költse telefonra, de ne tőled vegyen.


Ha ez a terved, arra számíts, hogy a szolgáltató sim cserét is fog csinálni. Marad minden, a díjcsomag, a telefonszám, csak kapsz másik sim kártyát. Változik a pin kód, de a telefonban beállítod arra amit megszoktál és kész. Puk kód változik ténylegesen de ameddig nem írod el a pin kódot háromszor, kb. nem is találkozol vele.

márc. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!