Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lehet lenyelni, ha...

Hogy lehet lenyelni, ha értetlen a főnök és ezért szid le?

Figyelt kérdés

szitu:

adva volt egy lista, akiket fel kell hívnom, viszont a főnök közvetlen ismerősei is közte voltak.

így azokat nem hívtam, gondoltam először majd megkérdezem a főnököt, beszélt e már velük, nehogy kétszer kapják ugyanazt az infot, ezzel azt mutatva, hogy fejetlenség van a cégnél.

ééés:

a főnöknek mondom:

"őket x, y, z, stb nem hívtam, mert nem tudom beszéltél e már velük erről"

erre a főnök:

"nem beszéltem, de látom ezt is nekem kell megcsinálnom, nem tudom minek tartalak"


és számtalan ilyen eset van!!!

vagy olyanokat mond, hogy miért nincs megcsinálva ez vagy az, már mutatta hogy kell.

és jegyzem: ha mutatta is, az biztos, hogy nem nekem!!én nem tudtam semmit semmiről.mert nem mondta!!de ő azt hiszi, mondta.

tehát mindig kapok valamit ártatlanul!

és hogyan nyeljem le, hogy rossz munkaerőnek titulál, amikor ő az értetlen? mit kezdjek ezzel?


2010. okt. 26. 11:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem értelek.A főnököd adott egy listát nevekkel,.hogy hívd fel őket.Neked ez lett volna a dolgod.Felhívni az összes ügyfelet függetlenül attól,hogy a főnök barátai vagy sem.

Erre te úgy döntöttél,hogy mégsem hívsz pár embert ,mert a főnök tuti felhívja őket(hiszen a haverjai)

Bocsi,hogy ezt mondom,de tényleg nem végezted jóla munkádat.Téged nem azért fizetnek,hogy megkérdőjelezd a főnököd döntéseit.HA ő odaadja a haverjai számát avval,hogy telefonálj nekik,akkor neked kutyakötelességed elvégezni a feladatodat! Ne azon járjon az agyad,hogy "jaj,szegények én is meg a főnök is felhívja,és akkor kétszer untatjuk őket" Na és? Ha a főnök hívta volna őket,úgyis mondták volna neki,hogy "haver a kolléganőd már felhívott minket" Ja! akkor elvégezte a munkát!

Most kivételesen a főnöknek volt igaza..

A másik,hogy meg kell mutatni a főnöknek,hogy mit csinálj? Miért? Gondolom kapsz minden nap valami munkát amit el kell végezned..HA a főnök oda megy,hogy miért nincs még ész akkor miért nincs? Nem tudod,hogy kell megcsinálni? Akkor kérdezd meg valakitől,de ne a főnöknek kellejen állandóan ellenőriznie,mert így tényleg haszontalan dolgozó vagy..

Nálunk az ilyen embereket szokták létszámleépítésnél kiszórni..

2010. okt. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

a lista úgy lett összeállítva, hogy előtte nem volt átbeszélve, melyik asszisztens hívott kit, és kikkel beszélt már a főnök

nem a főnök adta, a kész listát. a listán mindenki rajta volt, akit már hívtak az is. tehát persze, hogy szelektálással kell indítani!

a másik

teljesen új feladatról volt szó, amiről addig soha;

azt igenis megszokta mutatni, bármit, ha új dolog van

erre meg azt hitte már megmutatta, közben nem, erre leszid


remélem így már más a meglátásod, és ezek kezelésére tudsz javaslatot

2010. okt. 26. 12:43
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez egy ilyen munkakör. Én is asszisztensként dolgozom, és igen, elvárás, hogy az ilyen teljesen új dolgokat meg tudjam oldani. Pl. ha kapok egy ilyen listát, átfutom és azonnal megkérdezem a főnököt, hogy kikkel beszélt már róla. Ha épp nincs ott, akkor írok neki egy ímélt - ez az írás megmarad elve alapján mutatja, hogy ez volt az első dolgom.

Az új dolgokkal kapcsolatban mire gondoltál? Mert erre meg az a megoldás, hogy ha megkapod a feladatot, utánanézel, hogy lehet megoldani. Nem a főnökre vársz.

Az új feladatokat pedig meg kellene próbálnod kitalálni. Könnyű a dolgod, hiszen mint írtad, többen vagytok asszisztensek. Tessék kommunikálni, tudj mindig a nekik mondott utasításokról is. Elvégre neked az a dolgod, hogy a főnököd munkáját megkönnyítsd. Hogy lehetőleg előtte járj egy lépéssel.

Lehet, hogy nem tetszik, amit írok, de nekem az az egyik legjobb érzés a munkámban, amikor kér a főnök valamit, és csak annyit kell mondanom rá, hogy "már kész van, behozzam/megmutassam/kinyomtassam?"

Egy jó asszisztensnek ez a dolga, és az alapján, amit leírtál, te ennek nem igazán felelsz meg. Próbálj meg egy kicsit aktívabb lenni, ne "kipipálni" akard a munkát, hanem keresd, mit csinálhatsz.

2010. okt. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

első része világos

második résznél még az merül fel, hogy nem adta le az új feladatot, úgy kért számon hogy kész van e

próbálom előre kitalálni mit kell csinálnom

köszi a választ

2010. okt. 27. 09:02
 5/5 A kérdező kommentje:

és így átgondolva az első sem stimmel

mert:

megkapom a listát

az asszisztensekkel egyeztetek, kiket nem hívtak még

utána várjam a főnököt, hogy vele is egyeztessek?

inkább elkezdtem telefonálgatni, pár gyanús nevet kihagyva

jött a főnök

és ekkor lettek azok megkérdezve

tehát addig is csináltam a munkámat!

2010. okt. 27. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!