Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha veszek otp, vagy mol...

Ha veszek otp, vagy mol reszvenyt pl 500ezert ft ertekben, akkor valoban kapok osztalekot?

Figyelt kérdés
Hogyan mukodik az osztalek kifizetese?
márc. 28. 06:55
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
45%
Ha az adott részvény fizet osztalékot, és megtartod a részvényt az osztalékfizetésig (pontosabban a szelvényvágás napjáig), akkor igen, kapsz osztalékot.
márc. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Es mennyi osztalekot kapok?

Fugg attol, hogy mennyi reszvenyt vasaroltam?

márc. 28. 07:43
 3/28 anonim ***** válasza:
45%
A közgyűlésen meghatározzák, hogy lesz-e osztalék és hogy mennyi. Részvényenként van az osztalék, tehát ha pl. 25 forint az osztalék és neked van 150db részvényed, akkor 3750 forintot kapsz.
márc. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Oooh hat az nem sok....
márc. 28. 08:48
 5/28 A kérdező kommentje:
Azt hittem kapok 1 milliot 😂😂😂
márc. 28. 08:48
 6/28 anonim ***** válasza:
45%

Nagyságrendileg 3-5% az osztalék. De ez ingadozhat.

OTP tavaly 300Ft-ot fizetett, de pl 2020-ban meg semmit.


Ha idén is 300Ft lesz az OTP osztalék, akkor az csak 1,7% a mostani árfolyamon.


Meg tudod nézni a gugliban az egyes cégekre, hogy korábbi években mennyi volt az osztalék.

márc. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező, te most komolyan azt gondoltad, hogy több osztalékot fogsz kapni, mint amennyi a piaci értéke a részvénycsomagodnak? Pláne duplaannyit? :D

Ez nem így működik.


Sőt! Van egy rossz hírem: a részvény árfolyama a szelvényvágás után kb ugyanannyit csökkenni is fog, mint amennyi az osztalék. Szóval ha mondjuk 10 ezer forintba kerül egy részvény és 300 forint az osztalék, akkor az osztalékot megkapod, de a szelvényvágás után már csak 9700 forint lesz egy részvény értéke. A piac beárazza a dolgokat!

márc. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
45%
Azt se felejtsük el megemlíteni, hogy az osztalékod 28%-ára az állam tart igényt. :) (15% SZJA + 13% SZOCHO)
márc. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Na most nem tudom, most neztem meg h az otp reszveny ara most 16645 ft.

Erdemes most venni OTP reszvenyt, mivel most draga, vagy nem erdemes venni ?

Mol reszveny olcsobb, azt erdemes venni ?

márc. 28. 10:42
 10/28 anonim ***** válasza:
65%
Ha így kérdezed, akkor neked semmilyen részvényt nem érdemes venni, mert bunki fogsz rajta.
márc. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!