Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha az Egyesült Államokból...

Ha az Egyesült Államokból akarok rendelni akkor sokba kerülne a szállítás? kellene vámot fizetni?

Figyelt kérdés

ápr. 4. 22:47
 1/9 A kérdező kommentje:
bocs a hülye kérdésért de még soha nem rendeltem külföldről
ápr. 4. 22:48
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen és igen.
ápr. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
kb mennyibe kerülne? vagy ez weboldaltól függ?
ápr. 5. 01:53
 4/9 anonim ***** válasza:
Mármint mi?
ápr. 5. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Hintalow ***** válasza:

Ez teljes egèszèben attól függ, hogy mit, mekkora terjedelműt rendelsz, ès aki küldi, az milyen szállìtót használ, ès azon belül is milyen szerződèse van vele, milyen áron szállìt.

Szóval erre egzalt választ nem lehet adni, de tapasztalatom szerint egy 10-15 dollár alá nem fog menni a shipping amerikából, bármilyen kis dologról is van szó.

Vámoneg nagyobb esèllyel kezelik, mint nem, ès az magyar áfa lesz a fizetendő, szóval csomag ára + szállìtási költsèg * 0,23 lesz körülbelül a plusszban fizetendő.

ápr. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Amióta bejött az, hogy minden EU-n kívüli küldeményt vámolnak, már nem éri meg semmit rendelni, mert nem jössz ki olcsóbban, mintha itthon vennéd.

Ha rendelsz pl. egy 30 dollár értékű dolgot, arra rámegy 15 dollár szállítás, majd a világbajnok Magyar ÁFA és a vámkezelési díj, és az eredeti 11 ezer forint helyett kerül 21 ezerbe. Nem éri meg.


De már Kínából sem. Anno simán megrendeltem egy 200 forintos zoknit is, postaköltség nélkül, simán megjött. Ma arra még rájönne az ÁFA meg a kezelési díj és 200 helyett volna 1000, amennyiért itthon is megveszem.

ápr. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A rendelt "érték" minimum 6-8 szorosa a posta plusz vám.
ápr. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6-os le vagy maradva, már az összes "kínai" megoldotta EU-s raktárakkal / egyéb módon a "VÁM"-ot.

Az egyszerre rendelt menyiségre kell csak odafigyelni.


Nameg ugye nincs garancia, mert nem bírod visszajuttatni (pedig visszaveszik) csak a visszajuttatási költség a vevőé.

Vagy van még egy 21 napos védelem ami teljes visszatérítést ad ha nem érkezk meg, vagy ha használhatatlan a termék.


A Vinteed ugyanez, csak mégjobb árakkal.

ápr. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ilyen Alibaba meg Temu meg Shein helyekről sose rendeltem. Ebay-ről vettem mindent anno.
ápr. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!