Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A debreceni Kishegyesi úti...

A debreceni Kishegyesi úti Tesco miért van már jóideje félig lezárva?

Figyelt kérdés
A "második fővárosban" ez dívik?

ápr. 9. 21:56
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
10# Márpedig, ha megfelelő forgalma lenne a Tesconak akkor nem kellene a saját üzletterületét is értékesítésre bocsájtania. Tehát látszik, hogy nincs megfelelő vásárlóerő a városban. Még ezzel sem lenne semmi baj, de ugye Debrecen a második legépesebb városa az országnak és a fidesz szerint is a második főváros, ilyen tekintetben pedig ultra gáz, ha még egy tesco se tud életképes lenni.
ápr. 10. 09:57
 12/23 anonim ***** válasza:
67%

6-os vagyok.


Abban igaza van a kérdezőnek, hogy Debrecenben elég alacsony a vásárlóerő, szégyen, milyen fizetések vannak ahhoz képest, hogy az ország második legnagyobb, túlhájpolt városa. Alacsonyak a fizetések, sokan még mindig 180-200 ezret keresnek és alig van szellemi munkahely, a szabad áll@shelyek javarésze sz*rul fozető 3 műszakos gyári sormunkás és bolti eladó hirdetés. A diplomások/szakképzettek meg nem találnak megfelelő munkát, emiatt még mindig menekülnek innen a fiatalok. Az albérlet és lakás@rak viszont az egekben, így a kevés fizetés és magas megélhetési költségek miatt viszont alig tudnak költeni az emberek, sorra zár be minden, a fél város kiadó üzlethelyiséggel van tele.

ápr. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%
"Nálunk"? Melyik országban?
ápr. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

"értsd már meg végre, a DiVinós kérdés alatt is elmondtam"

Mert nyilvan azt is ugyanaz a szemely tette fel. Miert ilyen bunko boszmek az alfoldiek? :)

ápr. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
34%

#3


Úgy értettem, hogy mivel közel a buszvég, de még a Nagyállomás sincs messze, rengeteg zűlött alak van ott.

ápr. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
15# Egyik sincs közel a Tescohoz.
ápr. 10. 22:24
 17/23 anonim ***** válasza:

12# "Abban igaza van a kérdezőnek, hogy Debrecenben elég alacsony a vásárlóerő"

A múlt héten 3 napot Debrecenben töltöttem.

Az indiai Kasmír Étterembe csak úgy tudtam bejutni (negyed magammal) hogy előre asztalt kellett foglalnom.

A Krúdy Étterembe foglalás nélkül mentünk, több mint fél órát vártunk hogy megüresedjen egy asztal.

A Macskávézóba nem jutottunk be, mert nem foglaltunk előre asztalt...

A Látóképi Csárdában csak a külső helyen volt szabad asztal, a belső rész fullon volt.

Hát, nálunk szinte mindegyik vendéglős cserélne ezzel a "fizetésképtelenséggel", mert konganak az éttermek (már amelyik még nyitva van).

ápr. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
17# Hány ember fér be összesen 4 vendéglátóhelyre? Nagyjából 200 ember miatt gondolod, úgy hogy mekkora vásárlóerő van a városban? Tegyük fel van 20 ilyen teltházas étterem Debrecenben (nincs ennyi) ha összesen 2000 ember megengedheti ezt magának az még mindig azt jelenti, hogy 198 ezer debreceni meg nem, és az arányok a kisebb jövedelemmel rendelkezők felé tolódik el, tehát belőlük van több és nem a kőgazdagokból akik megtöltik a luxusvendéglátóhelyeket.
ápr. 10. 23:56
 19/23 anonim ***** válasza:
51%

17, Debrecenben nagyon kevés az étterem, és mindenki ugyanabba a 10-be jár.


Hidd el, én debreceni vagyok, kicsit jobban rálátok arra, mi a probléma ezzel a várossal, tekintve, hogy itt élek 30 éve. Ha 3 napig itt voltál, azt is látnod kellett, hogy tele van üres üzletekkel minden, és ami megnyit, az is bezár 1-2 év alatt.

ápr. 11. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%

"(már amelyik még nyitva van)"

Mert a többi szerinted miért zárt be?

ápr. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!