Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valójában aki saját pénzből...

Valójában aki saját pénzből csinálja meg a napelemes beruházását az hogyan kalkulál? Milyen megtérülési idővel számol a beruházását mennyi idővel tudja hasznosan kitermelni?

Figyelt kérdés

ápr. 13. 07:26
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
A jelenleg naponta változó feltételek mellett képtelenség és főleg értelmetlen dolog számolgatni. Én úgy voltam vele, hogy most van pénzem bőven, később ki tudja mi lesz, beletoltam 6 milliót, egyszer majd csak megtérül vagy legalábbis spórolok majd vele.
ápr. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

És mennyi volt egy éves villanyszámlád?

Vagy milyen indok volt az ami miatt napelemes rendszert telepitettél?

ápr. 13. 07:49
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

Havi 20 ezer volt a gáz, 10-12 ezer a villany.


Gázról ment a főzés, melegvíz, fűtés.


Most indukciós főzőlap, villanybojler és 4db klíma van.


A gázszámla lecsökkent 7500ra, a villany 0ft a szaldo miatt.


Durván havi 22-23 ezer forinttal fizetek kevesebet, a rendszerem 2,2m ft-ba került (7,7kw)


Jelen áron 8 év alatt visszajön az ára, plusz úgy voltam most van pénz, később bármi lehet, legalább a rezsi miatt ne kelljen aggódni.

ápr. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%
Pár éve megcsináltattam a hálózatomat 5 millióért. Idén eladtam a házamat jóval a piaci ár felett a napelemek miatt. Nekem ez nagyon megérte.
ápr. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Mi tavaly tavasszal csináltattuk meg a napelemes rendszert, akkor mindennel együtt 5,5 millió forintunkba került (7,6 kWp Solaredge, osztott tető, de 10-es inverterrel). Ekkor ez nem a legolcsóbb volt, nem a legjobbkor szálltunk be, de így is kereken 10 éves megtérüléssel kalkuláltunk, jelenleg is ez a felállás. A fő indok az volt, hogy bizonytalan volt az áram ára, ezért döntöttük el, hogy a félretett pénzünk egy részét ebbe fektetjük. Ha addig nem változnak az áramárak, akkor a szaldó lejártával pont meg fog térülni a rendszer. Utána lehet nem lesz akkora "hozama", mint eredetileg terveztük, de rosszul biztosan nem járunk. Én ráadásul nem gondolom, hogy az áram ára csökkenni fog a jövőben, sőt, szerintem növekedni fog, így a megtérülés még hamarabb is bekövetkezhet.

Ezen felül ha a gyerekek elköltöznek (valószínűleg idén), elgondolkodtató egy fűtős klíma átmeneti időben, így lehetne spórolni a gázzal. Vagy akár egy kicsit alulméretezett hőszivattyúval átmeneti időre a klíma helyett, mert azzal a melegvíz is kevesebb energiából meglenne, kiváltva a villanybojlert.

ápr. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!