Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Saját kávézó? Hogyan?

Saját kávézó? Hogyan?

Figyelt kérdés

Szeretnénk a barátnőmmel egy saját kávézót. Fiatalok vagyunk barátnőm üzleti iskolát végzett, most cukrász tanfolyamra jár. Én dekoratőrnek tanultam, most kasszásként dolgozom (részmunka) emellett művészeti egyetemre próbálok bekerülni.

Azt beszéltük meg, hogy én intézem a kávézó berendezését, és enyém lesz a design része. Barátnőm intézi a konyhát.


Igazából az lenne a kérdésem hogy hogyan kéne elindulni?



ápr. 8. 20:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Ilyen háttérrel és elképzelésekkel inkább sehogy. És ez nem irónia, legnagyobb jóindulattal mondom.
ápr. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Úgy kéne elindulni, hogy szerezni kell 50-100m ft tökét...
ápr. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%

és ki intézi a pénzügyet, marketinget, ki fogja lefőzni a kávét, kiszolgálni a vendéget, felvenni a rendelést, egyeztetni a könyvelővel-hatóságokkal, megfőzni az ételt, takarítani, elmosogatni?


Számoljátok már ki, hogy 1 kávén mennyi a hasznotok és hogy havonta hány kávét kell eladni, hogy csak nullszaldóban legyetek. Kettőtök alap költsége(fizetés) 1 millió és akkor a könyvelő költsége, bérleti díj, alapanyagok, munkatársak költségét nem is számoltad.


Miért hiszitek, hogy a kávézó a legjobb üzleti lehetőség?

ápr. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%
és van pár gyökér mindig, aki leszavaz :D Gyakori én így szeretlek.
ápr. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%
Anyuci és apuci tud támogatni 100 - 150 millió körüli összeggel? Ha nem akkor ilyen értéktelen büfészakos végzettségekkel az életben nem teremtitek meg a szükséges kezdőtőkét.
ápr. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Egyik haverom is kávézót akart nyitni kb. 6-7 éve, a helyet is kinézte, de nem kapott hitelt a banktól, így rokonokat haverokat járta végig az ötletével.

Addig sem vitte a számítást, hogy hány db-ot kell eladnia naponta a kölcsön kért összeg + a 6-7% kamat fizetéshez. Akkoriban 210-220db/nap-ra számoltam ki neki, 30 napos nyitvatartással és alkalmazott nélkül.

Ettől megriadt, ő két alkalmazottat szeretett volna és napi 12 órás nyitvatartást, belegondolt ha havi 30*12 órát dolgozna sem kapná meg a havi 169 órás alkalmazotti fizetését.


Végül mást nyitott, de azzal is befürdött.

ápr. 9. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
En úgy olvasom, hogy már mindenetek megvan, ami egy kávézó nyitásához kell.
ápr. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%
Mármint te kiválasztod a falszínt meg a bútorokat, a többit pedig a barátnőd intézi?
ápr. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%
először tudnám ajánlani a "dolgozni néhány évet a szakmában" nevű gyakorlatot, ami tudom hogy nem trendi, és a tiktok szerint sem így kell csinálni, de ha nincs mögöttetek egy dúsgazdag apuci, aki fizeti a hobbitokat, akkor először jobb, ha szétnéztek a valóságban, megtanuljátok ott a dolgokat, és majd ha már van valami minimális elképzelésetek, akkor terveztek önállósodni.
ápr. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"kávézó berendezését, és enyém lesz a design része. Barátnőm intézi a konyhát."

Hol van egy kávézóban konyha?

Ha konyhát is szeretnétek üzemeltetni, arra nem egy kávézó szabályai érvényesek, hanem egy melegkonyhás büféé, vagy étteremé.

ápr. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!