Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem számolta egybe a szállítás...

Nem számolta egybe a szállítási díjat?

Figyelt kérdés
Rendeltem 3 kisebb terméket egy oldalról, ahol főként használt termékek vannak. Egy eladótól vásároltam őket, viszont külön külön tudtam csak rendelést leadni, mindegyikhez így odarakva az 1699-es szállítási díjat (Foxpost). Gondoltam majd egybevonja őket, vagy maga az eladó, amikor feladja. De most jött értesítés, hogy az utánvételi összeg 5000x forint. Még egyelőre nem vettem át a csomagot, de már megjött.. 1 csomagban jött a 3 termék az biztos, mert egy nyitókód érkezett.. Ti mit csinálnátok?

ápr. 16. 13:41
 1/10 Aktív Szál ***** válasza:
Ez melyik oldal? Gondolom előre kellett volna szólni, hogy több dolgot szeretnél, mert a rendszer nem kezeli alapból. Szerintem ez már így maradt.
ápr. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A 3 rendelést pár perc után adtam le, és igyis napokba telt mire az eladó elfogadta a kérelmem. Írásban nem váltottunk szót, de hát gondoltam ha látja hogy nem 3 majdnem ugyanolyan terméket veszek tőle..
ápr. 16. 14:22
 3/10 A kérdező kommentje:
egymástkövető pár perc*
ápr. 16. 14:22
 4/10 A kérdező kommentje:
-nem*
ápr. 16. 14:23
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem biztos egy csomagban jött. Lehet csak a futár tette egy boxba az automatába
ápr. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mint kiderült, külön külön adta őket fel, 3 csomagban. Ami annyit tesz, hogy most 3x kell kifizetnem a szállítási díjat az 1 helyett..

Egyébként Jófogásról van szó, külön külön tudtam csak leadni a rendelést 1-1 termékre. Az eladónak tudnia kellett volna ezt szerintem, na mindegy mostmár. Lehet dobnom kellett volna neki egy privát üzit előtte, gondoltam magától értetődő ez. Elhiszem hogy ott az eladók "partnerségben" állnak a foxpost-al, gls-e stb, de nemhiszem hogy csak így tudnák elkönyvelni.. Ha 10 terméket vettem volna tőle akkor 15-20 ezer lenne a szállítás?

ápr. 16. 18:44
 7/10 anonim ***** válasza:
Feltételezhette volna az eladó, hogy ha ugyan az az ember, ugyan azzal a címmel és elérhetőséggel 3 terméket is vesz akkor igazán egybecsomagolhatta volna. De hát ez van. Legközelebb majd írsz neki, hogy ne külön rendelésként adja fel a csomagokat.
ápr. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Aktív Szál ***** válasza:

Gondoltam, hogy Jófogás. Az volt a gond, hogy ahelyett, hogy jelezted volna az eladónak, hogy te több cuccot is szeretnél, fogtad magad és a rendszerben lekattintottad a szállítást, amit ilyenkor az eladónak kötelező rögzítenie a Jófogás rendszerében, mert beterhelik neki a díjat.

Én pont ezért nem szoktam felajánlani ezt ha Jófogáson adok el.


Legközelebb, mielőtt túlbuzgó vagy, jelezd az eladónak, hogy több dolgot szeretnél és akkor fel tudja adni egyben, a díjról meg megegyeztek.

ápr. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8# Igen, énis valami ilyesmire gondoltam, hogy nem tudta máshogy megoldani így már. Máskor majd jobban figyelek, ugye én Vaterához vagyok szokva, ott jön az email a rendelésről, általában írok is utána az eladónak még, vagy ő nekem egy összesítőt. Itt egy picit másképp megy ez úgy látszik.
ápr. 16. 19:22
 10/10 Aktív Szál ***** válasza:
Igen, mert a Vatera egy aukciós oldal, ahol nem is vehetitek fel a kapcsolatot egymással anélkül, hogy leütnéd az eladó tárgyat. A Jófogás viszont egy apróhirdetési oldal, ahol tudsz üzenetet küldeni és egyáltalán nem muszáj a rendszerükön keresztül intézni a szállítást, pl nagyon sok esetben személyes találkozóval szokás átadni a cuccot.
ápr. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!