Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » EBay-en gyakorlott eladókhoz...

Lala Barnus kérdése:

EBay-en gyakorlott eladókhoz lenne 1-2 kérdésem! Nekem még új. Segítene valaki?

Figyelt kérdés

Már sok üzenetet váltottam az eBay Support-al, de egy rész nem tiszta.


Leírtam nekik, hogy (természetesen angolul):

Problémáim vannak az eBay-en a fiókadatok frissítése funkcióval. Amikor az "adóazonosító szám" (tax identification number) menüpontban vagyok, nem lehet "adóazonosító szám"-ot (tax identification number) megadni. Az "azonosító okmány típusa" (type of identification document) menüpontban csak két típust választhatok: "vezetői engedély" (driver's license) vagy "útlevél" (passport), nekem pedig nincs se útlevelem, se vezetői engedélyem. Az alatta lévő rész jó, mert "személyi igazolvány szám"-om (personal ID number) van, azt be is írom. Ahogy a változtatásokat elmentem, a piros sáv még mindig ugyanott van, és félek, hogy emiatt nem juthatok hozzá a visszatartott pénzemhez.


Ők meg ezt válaszolták (fordítás, szóval lehet kesze-kusza):

Ellenőriztem a fiókodat, és szeretném megosztani, hogy a törvény értelmében, ha az eladó egy terméket külföldön értékesít, kötelesek vagyunk a határon átnyúló kereskedés ellenőrzését elvégezni, és a határon átnyúló kereskedés ellenőrzése csak útlevéllel végezhető el. vagy jogosítvány. Emiatt a személyi igazolvány számát nem fogadják el, és a banner ismét látható. Ezenkívül sikeresen megadta az adózási adatait.

Kérem Önt, hogy intézze el valamelyik dokumentumot, azaz útlevelet vagy jogosítványt, és fejezze be az ellenőrzést. Addig a pénze teljesen biztonságban van az eBay-fiókjában. Biztos lehet benne, hogy ez a nehezen megkeresett pénz az Öné, és bármilyen körülmények között megkapja ezt a pénzt.


Most komolyan csináltassak gyorsan egy útlevelet, hogy a pénzem az eladás után megkapjam? Eleve nem is lehet az útlevél vagy a jogsi számait bepötyögni, mert közvetlen alatta a kitöltendő sáv neve az hogy személyi igazolvány szám. Előre is köszönöm a segítséget!



máj. 1. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Bürokrácia. Régen ezerszer egyszerűbb volt, nem kellett ilyenekkel szarakodni, a pénzt Paypal-re kaptad azt kész.

Én bepróbálkoznék a jogosítványhoz megadni a személyi igazolvány számot.

máj. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szomorú. Még annyit írtak hogy 72 óra és felülvizsgálják újra a fiókom. (Vezetői engedélyhez írtam a személyi igazolvány számom) Ha nem fogadják el, útlevelet kell csináltatnom. :(
máj. 2. 11:48
 3/6 A kérdező kommentje:
Meg hallod K..va sok díjat levont. 230 usd-be hirdettem a cuccom, a vevőtől levont 244-et, és kézhez fogok kapni 166 eurót. Tiszta rablás. Kár volt belekezdenem. A posta nem volt az árba beleszámolva, de a vevő soron kívül elutalta nekem, pici borítékban adtam fel a cuccot, volt vagy 8 gramm. Magyar Posta 21ezerért elküldte.
máj. 2. 11:57
 4/6 anonim ***** válasza:
21 ezerért? Ne csináld már, 50g-ig 1700 forint a feladási díj még elsőbbségival is. Mondjuk az is rablás, de 21 ezer tényleg az. Csomagként adtad fel, vagy mi?
máj. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Csomagként kellett sajna. Értékmegjelölést és nyomonkövetést is akartam, az USÁ-ba küldtem. A postánál a pénztáros már egyből mondta hogy akkor nem tudja levélként feladni.
máj. 2. 12:22
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor a postáskisasszonynak lókuki a púzójába, mert hazudott! Lehet kérni ajánlott szolgáltatást a külföldi levélhez is, ahogy értéknyilvánítást is. Rengetegszer küldtem már különböző dolgokat szerte a világban (proci, laptop kijelző, memóriamodulok, egyszer egy 15x20 centis plüss) és mindig levélként ment.

Van postás ismerősöm, tőle is tudom, hogy még most is fel tudsz adni levélként külföldre kisebb tömegő cuccokat.

máj. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!