Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért ilyen igényesek a...

Miért ilyen igényesek a nincstlelen emberek?

Figyelt kérdés

Néhány hete eladtam egy régi montit 10 ezerért. Másnap visszahívott a nő, hogy reggelre leeresztett a gumi, és biztosan hibásan adtam el neki, mert ő még nem is használta. Nem akartam problémázni, úgyhogy mondtam, hogy hozza vissza, és 5 perc alatt kicserélem. Saját pénzen vettem bele egy új belsőt 1200ért, úgyhogy már olyan, mintha csak 8800ért adtam volna el a bringát.

Most, kb 3héttel később ismét hív, hogy a hátsó fogaskoszorú kopott, és cserélni kellene, ami a legolcsóbb 6500ft. Komolyan elvárta, hogy azt is vegyek neki újat, de mondtam, hogy szó sem lehet róla, oldja meg. Erre felháborodva kiábálni kezdett a telefonba, hogy én átvertem, meg micsoda szélhámos vagyok, bla-bla, és ezért feljelent.


Most komolyan, mit várnak az emberek egy olcsó használt terméktől? Életem végéig jótállást kell vállalnom és ingyen szervizelnem?



márc. 29. 15:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Hát legalább már a pofájukk hadd legyen már nagy, ha már a pénztárcájuk nem az.
márc. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Már a belsőt se kellett volna kicserélni, le kellett volna tiltani.
márc. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
En mar a belsonel elkudtem volna az anyjaba
márc. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

Ilyenkor rögtön az elején annyit kell mondani, hozzá vissza, adom a pénzt és viszlát.


Nem fogja visszahozni.

Csak balekot keres....

márc. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
nem igényes, hanem észre vette mekkora veréb vagy
márc. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%
te se lehetsz valami gazdag ha holmi 10 ezer forintos montival üzletelsz.
márc. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%

Hogyha jótállást vállaltál (ahogy hashtagben említetted), akkor teljesen jogosan várja el a helyreállítást, mi több, per esetén ki is tudja kényszeríteni.


Hogyha csak véletlenül írtad oda, akkor semmi joga nincs a javításra simán ki akar használni, egyáltalán nem igényességről van szó.


Autó vásárlásnal ez egy bevett szokás Borsodban, hogy lealkudják az árát, majd vásárlás után megfenyegetnek, mert "átverted őket" és minél jobban le akarnak húzni. Ne légy buta!

márc. 30. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A címbe lévő dolgoknak semmi köze nincs egymáshoz. Kifogtál egy rossz vevőt.
márc. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A vevő venni akart egy biciklit 10 ezer forintért, ami működik, erre kapott tőled egy olyan biciklit, amire már másodjára kellene több ezer forintot költeni. A vevő egy jó biciklit akart, de egy sz*rt kapott (az mellékes, hogy 10 ezer forintért nem igazán lehet jó biciklit kapni). Nem örökre kell jótállást vállalnod, de egy olyan biciklit adtál el, ami egy hónapon belül 2x romlott el, ami nekem kielégíti a nagy rakás fos kategóriát. Szegény csóró vevő egy olyan biciklit akar, ami elműködget, de egy használhatatlan ócskaságot kapott. A vásárló nem azt kapta a 10 ezer forintjáért amit akart, ennyi történt.
márc. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9


Persze, nehogymár egy defekt miatt visszahozza... 🙃


Johogy nem azért jön vissza, hogy nem tetszik a színe. 🤣

márc. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!