Ki kell fizessem?

Figyelt kérdés
Szervezdvelem.hu oldalon lefoglaltam pár eszközt. Súlyos baleset miatt viszont átvenni nem tudtam, és emiatt lemondani sem. Most rám akarják verni, hogy fizessem ki a lefoglalt termékeket, igaz, hogy az ÁSZF-ben benne van, viszont nevemen, és a lakcímemen kívűl mást nem adtam meg. Hiába mondtam nekik, hogy mi történt velem, őket ez nem érdekli. Lehet ebből komolyabb dolog, vagy hagyjam, és ne foglalkozzak a dologgal? Segítséget előre is köszönöm.

máj. 23. 05:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"igaz, hogy az ÁSZF-ben benne van,"


Akkor bizony lehet gondod belőle még akkor is, ha a neveden és lakcímeden kívül nem adtál meg mást. Azt, hogy csinálnak-e belőle problémát, senki nem fogja tudni megmondani neked.

máj. 23. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak az érdekelt, hogy anélkül jogilag csinálnak-e belőle ügyet, vagy sem? Hisz személyesen nem írtam alá semmilyen szerződést. Ennyi erővel bárki lefoglalhat bárkinek a nevére, bárki lakcímére termékeket.
máj. 23. 06:24
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, akkor itt most nem egy termék rendeléséről van szó, hanem bérlésről? Ergó miattad félretettek valamit amit addig nem tudtak bérbe adni és így bevételtől estek el? Mekkora összegről van szó?
máj. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ki kell.
máj. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Név és lakcím alapján tudnak küldeni fizetési meghagyást. Ha ellentmondasz, akkor a bíróságon kell bizonyítani, hogy miért nem jogos a követelésük.
máj. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 BeefEater ***** válasza:
100%

Az alapján amit leírsz fizetned kell, ha nem fizetsz a végén eljuthat az ügy a végrehajtóig.

Viszont szinte minden normális cég elengedi ilyen esetben a díjakat, érdemes lenne még egyszer megpróbálnod írásban, orvosi igazolással alátámasztva. Ha ennek ellenére sem változik meg a véleményük akkor muszáj lesz fizetned, de javaslom, hogy mindenhol ahol értékeled őket ezt a hozzáállást a megfelelő mennyiségű (egy) csillaggal és az ügy leírásával jutalmazd.

Ha kötöttél biztosítást a rendezvényedre, az lehet, hogy fizet ilyen helyzetben, nézd meg a szerződést.

máj. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A foglalással te vállaltál egy kötelezettséget, azt behajthatják rajtad. Más kérdés, hogy megéri-e nekik, mert pár ezer forintért tuti nem fognak pereskedni.
máj. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megbeszéltem velük, nagyon rendesek voltak, úgyhogy a kérdés innentől semmis. Köszönöm mindenkinek!
máj. 23. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!