Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tennétek ha egy cég azt...

Mit tennétek ha egy cég azt kérné tőletek hogy készpénzben fizessetek a szolgáltatásárt hogy ne kelljen neki számlát kiállitani és adózni?

Figyelt kérdés

Magyarországon jártam és kerestem valakit aki felvisz a reptérre. Se rokon se ismerős nem volt aki ráért volna vagy aki mert volna vezetni a főváros környékén, igy utolsó pillanatban találtam egy céget aki tűrhető áron vállal reptéri transzfert.

Az uriember húzta a száját mikor kérdeztem hogy kártyával tudok e fizetni. Azt mondta hogy készpénzt szeretne mert kártyás fizetésnél van áfa , béfa meg minden más. Nagy cégről van szó akik emellett más szolgáltatásokat is nyujtanak, van több alkalmazott, rendes irodajuk van, szoval nem értem miért sporolnak azon az áfán amit a néhany tizezer után kellett volna befizetniük, de gondolom mással is ezt csináják, szoval havonta akár százezreket rak a cég zsebre adózatlanul.


Nekem csak hitelkártyám van általában amit midnenhol elfogadtak, a legkisebb boltban is és a bankom nagyon jó árfolyamon vált. Ezzel nem lehet ATMből pénzt felvenni.

Nem éri meg készpénzt hoznom amit forintra váltok mert drágán váltanak a pénzváltók és jol megadóztatnak. Szerencsére volt nálam annyi kp de amugy nem szoktam vinni magammal.


Ti mit tettetek volna? ragaszkodtatok volna a kártyás fizetéshez, kerestetek volna másik szolgáltatót(utolso pillanatban nehéz lett volna találni) vagy alkudoztatok volna hogy ha spórol áfát akkor adjon kedvezményt?


dec. 24. 20:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%

Megmondtam volna, hogy nincs kp-m.


Áfát fizetési módtól függetlenül kell fizetnie, max nincs terminál tranzakciós díj a bank felé.

dec. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Számlát sem adott, szoval biztos nem könyvelte le. A terminál tranzakciós dij 1-2 százalék, amit bele kellene kalkulálnia az árba.
dec. 24. 20:31
 3/13 anonim ***** válasza:
Egy másik céget (például taxit) választottam volna.
dec. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Taxi az még drágább lett volna és a borravalot is elvárják pluszban
dec. 24. 21:17
 5/13 anonim ***** válasza:
Amikor a papir ott avn akkor fizetsz elektronikus uton
dec. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
37%

Ha felszállsz a 100E buszra akkor olcsón megúszod.


Ha a taxi neked drága akkor ne csodálkozz hogy egy másik "cég" nem akar számlát adni!

dec. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem Budapestről mentem Vecsésre hanem vidéki városból, igy a 100E busz nem jatszik.


Az szareves ha valaki nem akar penzt valtani? Minden vallalkozas koteles elektronikus fizetesi lehetoseget biztositani, ha ezt nem akarja vallalni akkor ne legyen vallalkozo.

dec. 24. 21:31
 8/13 anonim ***** válasza:
Tedd meg azt, ami állampolgári kötelességed azaz jelentsd fel öket a navnál.
dec. 25. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az indok nem arra irányult, hogy ÁFA-t meg egyebeket akart megspórolni a szolgáltató cégnek - pontosan azért nem, mert a fizetési módtól függetlenül terheli a szolgáltatást ÁFA -, hanem arra, hogy a fuvaros saját zsebre dolgozott.
dec. 25. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%

Marad a tömegközlekedés.

Vecsés-->Budapest vonat vagy autóbusz

Budapest-->Ferihegy 100E


Te vagy az aki fizet egy szolgáltatásért. Ha nem ad számlát akkor ne vedd igénybe!


-Józsi, 20 ezerért kp-ben számla nélkül beviszlek a reptérre.

-Köszi, Laci de nekem csak számlával jó így keresek mást.


Ugye milyen egyszerű?


Halkan jegyzem meg, hogy a tömegközlekedésre online is tudsz venni magadnak jegyet. Tehát nem kell kp-t használnod.


Kíváncsian várom, hogy milyen kifogást találsz még.

dec. 25. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!