Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet manapság kijönni...

Hogyan lehet manapság kijönni egy fizetésből?

Figyelt kérdés

A garantált bérminimum felett keresek. De nem éri el a fizetésem a 300.000-ret.


Olyan árak vannak az üzletekben, hogy egy élelmiszer vásárlás min. 12.000 forint, és nem vettem semmit.


Elmegyek a hónapban 10x a boltba, az már 120.000 ft, plusz ruha, tisztálkodási szerek, tisztítószerek.

Ott a rezsi.


Magam gyantázom, festem a szemöldökömet, magam vágom vissza a hajamat.


El sem tudom képzelni, mennyibe kerülne, ha mással csináltatnám.


Van párom. Így jobban kijövünk. Neki magas a fizetése.


Hogyan tudnak megélni a nyugdíjasok vagy az egyedülállók, ha minimálbéresek?


A közmunkásokat már el sem tudom képzelni.


Mit esznek? Még a kenyér ára is az egekben van.


Ez rabszolgaság!


máj. 27. 06:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%

Jó reggelt.

Üdv Magyarországon

máj. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%

"Van párom. Így jobban kijövünk. Neki magas a fizetése."


Legyen neked is magas es akkor kijossz belole te is.

máj. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
56%
Jól kell keresni. 300e alatti fizu nem épp a jól keresel állapot
máj. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
16%
Sokat kell keresni.
máj. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

Minden viszonylagos. 340-et keresek, egyedülálló vagyok. Meggazdagodni nem fogok belőle, de azért amire nagyon kell, arra jut.

Ha kellene összébb tudnám magam húzni. Pl. lakhatnék kisebb lakásban, két autó nélkül sem lenne megoldhatatlan az életem, stb... Minimálbérrel nyilván nehezebb. Meg azoknak akiknek hitele, lakásbérlete van. Egy csomó eleve arra elmegy.

"Sokat kell keresni." Keresni keresek, csak nem találok. Elég speciális szakmám van. Nem olyan mint a bolti eladó, ami mindenhova kell. Így örülök, hogy helyben van munkám. Ha változtatni akarnék, akkor mindenképp költöznöm is kellene. Ami nem megoldhatatlan, csak komplikáltabb.

máj. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%
LoL, 340-ből 2 autó.
máj. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
25%

"Olyan árak vannak az üzletekben, hogy egy élelmiszer vásárlás min. 12.000 forint, és nem vettem semmit."


Ha nem vettél semmit és úgy 12 000 forintot hagysz ott a boltban (havi 10x) akkor inkább el se menj a boltba és megmarad az a 120 000. Problem solved. Nem nyávogni kell hanem ésszel élni.


Egyébként akik minimálbérre vannak bejelentve jellemzően borítékban kapják a fizut vagy maszekolnak stb... ha neked nettó 300k a fizetésed azzal te csóró kategóriába tartozol.


Én pl keresek havi nettó 650k-t, kajára nem kell költenem mert a nagyapám étteremtulajdonos, ingyen kapok ebéset + vacsorát, a rezsin kívül semmire nem kell költenem, de azt is támogatja az alapbéren túl a cég havi 30k-val, mert teljes home officeból dolgozom. Volt olyan téli hónap amikor nem volt se buli, se születésnap, semmi, hogy havi 50 ezret költöttem és 600 ezer felett maradt a megtakarításom.

máj. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%

De hát nem is egy fizetésből éltek ha van párod és ő is kap fizetést.


Mi ténylegesen egy fizetésből élünk mert még picik a gyerekek. Szűkösen, beosztva ki lehet azért jönni. Napi megélhetés nem olyan nehéz dolog, sokkal inkább az a nehéz, ha lakásfelújítást, új autót akarunk vagy egyéb ilyen nagyobb célok.

máj. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
27%

Kamu

Ne hazudj

Ma aki akar havi másfél milliót ftban simán megkeres alap.

máj. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szóba került a drága kenyér, gyantázás, közmunkások, rabszolgaság, de miért nem olyan kérdést írsz ki, hogy Milyen szakmára gyűjtsem össze a pénzt, ami jobban fizet? Nem kell agysebésznek lenni, menj el kajafutárnak és ha elég időt beletolsz, még akár 7 jegyű is lehet a fizud (nem kamu, keress rá, én már megtettem). Legyél mozdonyvezető, kapásból duplázod, talán triplázod is a fizut. Igen, ezért tenni is kell, de ezek nem évtizedes távlatok, 2 évig gyűjtenél tanfolyamra, 1-2 év alatt kijárod. 3-4 év múlva akár 3x ennyit kereshetnél, de 2x biztosan.


Valamint, amilyen gyorsan mennek gallyra a kapcsolatok, halva született ötlet a másikra támaszkodni, mert gondol egyet és lecserél egy 22 éves friss húsra, aztán leshetsz. Mindenki azt hiszi, az ő párocskája nem olyan, gondolom te is. Sok ismerősöm van, aki emiatt koppant.


(Egyedülálló vagyok, igaz, nincs gyerekem sem, de van egy tehermentes házam, 2 kocsim és fizu előtt 1 nappal is ehetnék bélszínt egy prosti seggéről.)

máj. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!