Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Allasinterjun rakerdeznek...

Allasinterjun rakerdeznek noknel a csaladi allapotra, gyerekekre? Ha igen, burkoltan diszkriminalnak?

Figyelt kérdés
2010. nov. 1. 14:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

23:33 én meg 18:26-os vagyok

Mosolyogva válaszolnám neked, hogy semennyire. Viszont ha egy ilyen természetes kérdésre ennyire bizalmatlanul reagálsz, akkor valószinúleg nem szeretnék veled dolgozni.

Cserébe, ha mondjuk azt válaszoltad volna magadtól, hogy igen van egy másfél éves, gyereked, és következőt is szeretnétek hamarosan, akkor alighanem igyekeznék kialakítani neked egy olyan munkakört, ami a lehető leginkább összeegyeztethető az élethelyzeteddel.


Nem kell a potenciális munkaadódban kapásból az ellenséget keresni.

2010. nov. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Hát mondom én, hogy hazudni kell minden szinten :>

Egyszer volt az, hogy őszinte voltam egy potenciális munkaadóval, őszintén elmondtam neki, hogy mi volt a baj az előző helyen, mit nem szerettem ott, miért akarok átmenni hozzá. Erre aszongya, hogy a mentalitásommal van gond, nem is vett fel. Nyilván elkönyvelt problémás esetnek.

Na azóta megtanultam, hogy azt kell mondani, amit elvárnak a sablonjaik szerint. Például előző munkaadóról jót, vagy semmit. Majd ha már ott vagy egy ideje, akkor lehet beszélgetni velük esetleg, interjúkon úgy kell kezelni őket, mint egy automatát, ami csak egy választ fogad el.

2010. nov. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szerintem is hazudni kell, másrészről ha a gyerek beteg lesz, legfeljebb kiíratod magad táppénzre, vagy szabadság. Még mindig jobb, mintha eleve fel se vettek volna...

Egyébként azért nem rúghat ki, mert gyereked van!

2010. nov. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!