Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért használnak a kereskedők...

Miért használnak a kereskedők 5-ösre végződő árakat?

Figyelt kérdés

Holott, ha továbbra is 9-esre végződő árakat használnának, akkor évente több százezer forint plusz bevételük lenne a sok 4 Ft-ból!

Pl. most sok helyen 1295 Ft (ahelyett, hogy 1299 Ft lenne!)


... vagy ez valami jogi izé?


2010. nov. 4. 14:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Pszichológiai tényezők miatt, meg h. má' nincs 1 meg forintos...
2010. nov. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én még mindig sok helyen látok 9-re végződő árat és idegbajt kapok tőle!Az 5-re végződő sem sokkal kevésbé idegesítő!Azt gondolják,hogy az emberek teljesen matematikai analfabéták?Attól,hogy valamire 1000 helyett 999-van írva,még nem fogom olcsóbbnak találni.

A kereskedőnek abból lesz pluszbevétele,hogy nem fizeti vissza a már amúgy sem létező egy forintosokat a 9 re végződő árakból.Szarrágó banda!

2010. nov. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Már bocs, de mi vagyunk a hülyék, mert többen vesznek 999 Ft-osat, mint 1000 Ft-osat. Ez tény, ezért a kereskedők ennyiért adják.

Meg ugye 2000 Ft helyett 999 Ft :)


Na... de miért használnak 5-öst? Még mindig nem értem. (pszichológiailag ugyanaz mint a 9, az hogy nincs 1 meg 2 forintos nem magyarázat, mert a számlázó kerekít aztán).

2010. nov. 4. 16:30
 4/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, nem árazhatnak már, csak 5re vagy 0ra végződő árakkal. Ami eddig 9re végződött, az maradt, de ha változtatnak az áron, annak kifizethetőnek kell lennie.
2010. nov. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A Tescoban meg a Corában is minden csoki 49 Ft, meg 149 Ft. stb... Ha akciós akkor is. Az új ár.
2010. nov. 4. 16:40
 6/8 anonim válasza:
Mert, az eltérő áron veszíthetnek is. Pl: valami kilenc forintba kerül, akkor ha hármasával veszik, az 27 forint, amit már lefele kell kerekíteni 25 forintra. Minden ilyen esetnél két forintot vesztenek. Én is mindig kiszámolom, ha nem kerekek az árak, hogy én nyerjek a kerekítéssel. Egyszerű a dolog, hárommal osztható számú 9-re végződő árut kell venni, ha van rá mód.
2010. nov. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Persze tudom, veszíthetnek is, ha 3-mal osztható.

De legtöbbször nyernek. Szóval akkor jogi dolog miatt kell 5ösre végződni az áraknak??? De akkor a Cora-ba miért nem?

2010. nov. 8. 11:25
 8/8 anonim ***** válasza:

Ugyanaz a lényege az 5-re végződő áraknak is, pszichológiai tényező. Emberek többsége tudat alatt bedől neki, mert a 999 vagy 995 ft kevesebbnek tűnik, mint az 1000.

Idegesítő és szánalmas gyakorlat, de ez van sajnos.


Mondjuk én már többé-kevésbé immunis vagyok rá és kapásból minden árat felkerekítek vásárláskor. Egyszer jól le is lettem b@szva a zöldségesnél, hogy "nem 30 ft a tojás, csak 29" :D

2010. nov. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!