Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az osztrák használt cuccal...

Az osztrák használt cuccal kereskedők, honnét szerzik be az árut?

Figyelt kérdés

A környéken többen foglakoznak ausztriából behozott dolgokkal.

És párnak egész jól megy az üzlet.

Először azt gondoltam biztos guberálnak,lomtalanításkor de ahogy utána olvastam,a sógoroknál azt bűntetik,ezért gondoltam,hogy lehetséges,hogy bolhapiacon szerzik be a dolgokat amiket eladnak,csak azért vagyok rá kiváncsi mert volt ismerős aki vett így bútort 30 000 ért ami olyan volt mint az új.

Még sosem jártam bolhapiacon,menyiért lehet ott ilyen bútort beszerezni,vagy közvetlenül lomtalanításból származhatott?

De ha bolhapiacról származott akkor kérdés menyiért megy ott az ilyen áru?


2011. febr. 10. 18:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Ausztriaban elek, es akkor neked hihetetlen, de ugy van, ahogy gondolod, a sajat szememmel többször is lattam ezeket a "kereskedöket"! Bedobalnak "ungarische kleinmaschinenbrigad" cegnevvel nagyon rossz helyesirassal es szokinccsel kis cetliket, hogy milyen arukat varnak. Eleinte haztol elvittek, mostanaban a gyüjtöhelyek bejaratanal "szedik le" attol, aki ilyesmit visz. Igaz, hogy büntetik, es mar sok hivatalos ertesitöt is kaptunk, amiben irjak, hogy tilos nekik vagy a hivatalos gyüjtöhelyeken kivül leadni a hasznalt cuccokat. (Hozzateszem, ezzel jol le is jaratjak a magyarokat, mert ugye nem a kisebbseg megnevezese, hanem az szerepel a közlemenyekben, hogy magyarok.)

Viszont megis ugyanazon a napon jönnek, mint a hivatalos, es megsem kaptak el öket! Szerintem itt is korrupcio van, ez lehet az oka, a masik, hogy nagyobb elektromos cuccok leadasaert az osztrakoknak fizetni kell (pl ocskavas), a brigad meg fizet erte az osztraknak.

A masik kedvelt modszer, szinten hasonló kinezetüek becsengettek mar hozzank, nagyon rossz (nem iskolaban tanult vagy itteni beszedhez sem hasonlo) nemettudassal, hogy szegenyeknek, raszorultaknak gyüjtenek...stb.

Guberalas is van (bar azt nem mondom, hogy feltetlenül "kereskedök", hajlaktalanok is guberalnak): a ferjem a munkahelyen a sokadik emeletröl latott valakit beleesni a kontenerbe. :)

Bolhapiacrol annyit tudok, hogy valoban vannak olcso es jo dolgok, de nagyobb piacokon erdemes. Ismeröseim gyerekjatekokat vettek Oberwarti bolhapiacon, pl. automata nagyobb meretü (Kb. 120 cm hosszu) kistraktort a bolti arhoz kepest potom penzert.

2011. febr. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát reméltem,hogy bolha piacról szerzik és nem így van ahogy mondod.

Mert gondoltam meglátogatok egy ilyen piacot és beszerzem ami kell,de szemetet kunyerálni nem állok be tuti,ha pénzért adja valaki mert neki nem kell az más.

Vett a környéken egy házat nyaralónak egy osztrák és ő nem afromagyar vagy afroosztrák mivel lenémetezték ezért még az osztrák zászlót is kitűzte a házára,persze sokan most azt hiszik az a német zászló :) na mindegy.

Ő minden alakalommal mikor jön hoz cuccot bőven ,bútort,biciklit,cserépkályhát stb.

Gondoltam,hogy ő nem lomtalanításból szerzi,de most végig gondolva a nála látottakat mégis csak onnént lehet.


De érdekelne melyik a legjobb bolhapiac egyszer megnéznék egy ilyet,de elég messze van szóval nem akarok ócska helyre menni.

2011. febr. 10. 20:07
 3/3 anonim válasza:
Ez engem is érdekelne .
2020. ápr. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!