Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért kérik a közalkalmazotti...

Miért kérik a közalkalmazotti munkákhoz előre már a jelentkezéshez az erkölcsi bizonyítványt? Nem elég nekik utólag, mikor már felveszne? Arra nem gondolnak, hogy ez sok pénz egy munkanélküli álláskeresőnek?

Figyelt kérdés
2010. nov. 6. 14:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Közalkalmazotti/köztisztviselő/kormánytisztviselői munkakör betöltéséhez kötelező.Az ilyen munkakörökben előre szereti tisztázni a foglalkoztató, hogy a jelentkező teljesen "tiszta". Adókártya is kell, ha nincs, mert elveszett, pótolnod kell, különben nem tud lejelenteni az Apeh-nak.

Szóval sajnos kötelező.

2010. nov. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
31%
Mert annak a díjából fizetik azokat a közalkalmazottakat, akiket már felvettek ^^
2010. nov. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ha kifizetik nekem azt a költséget, akkor megigénylem. Sajnos nincs annyi felesleges pénzem, hogy bizonytalanra fizessek. :-(
2010. nov. 6. 15:00
 4/16 anonim ***** válasza:

15:00

Ugye csak viccelsz?

A közalkalmazottak költségvetésből gazdálkodó szervek fizetik. Az erkölcsi bizonyítvány költsége állami bevétel, és nem a munkáltatóé.

2010. nov. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Én amúgy megértem a problémádat, mert hasonló cipőben jártam én is. De el kell döntened, hogy meg akarod-e próbálni ezeket a fajta munkákat, vagy nem. Anélkül nem fognak szóba állni veled, hasonlóképp, ha nem fénymásoltatod/szkenneled be a bizonyítványaidat, nem költesz a postaköltségre, és a többi.

Szedd össze magad, és mondjuk egy hétig ne egyél csak minden második nap. Már meg is van a 3k forint erre.

2010. nov. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"15:00

Ugye csak viccelsz?"


Igen. Azért volt szmájli a végén :P

2010. nov. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
54%
Igényeld meg, aztán fénymásold le. És nem csak a közalkalmazottaknál kérik előre, némelyik multi is ezt teszi.
2010. nov. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Tőlem még egyik eddigi munkahelyem se kérte előre, most is több jelentkezésem van függőben és lenne egy ilyen is, és nem értem, mi jogon, egy munkanélküli nincs eleresztve anyagilag (én meg amúgy is könnyebben fogyok, mint hízok). Voltam már közalkalmazott egyszer, ott se kellett előre, hanem akkor kérték, amikor már munkába álltam.
2010. nov. 6. 15:22
 9/16 anonim ***** válasza:
59%

Minden munkáltató olyan feltételeket támaszt a pályázathoz, amilyet akar. Kérhet akár Nobel-díj másolatot is. Nem kötelező egyikre se jelentkezni, ha nem tudod, vagy nem akarod a feltételeket teljesíteni. Nekem például a legutóbbi jelentkezésemnél azt kötötték ki, hogy csak elektronikus úton beadható a pályázat. Nyilván nem hatotta volna meg őket, ha visszaírom, hogy adjanak meg egy levélcímet, mert nincs scannerem. Bementem egy számtech boltba, bescaneltettem a cuccokat, átküldték az email címemre. De CD-re is kiírathattam volna.

Nem a kifogásokat kell keresni, hanem megoldani a problémákat. Különben úgyse lesz semmi.

2010. nov. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
15:55 - Nézd, ez egy hirdetés, egy jelentkezési lehetőség, csak érdekel, hogy miért olyan fontos előre, olyantól, aki nincs eleresztve pénzügyileg, pláne olyan munkakörbe, amit ugyancsak nem valószínű, hogy jól fizetnek. Hiszen utólag is ugyanaz lesz az erkölcsimben, mint most, és utólag is kirúghatnak próbaidő alatt, de akkor már lesz miből kifizetni azt a pénzt.
2010. nov. 6. 16:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!