Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ki igényelhet rendszeres...

Ki igényelhet rendszeres gyermekvédelmi támogatást és milyen iratok kellenek hozzá?

Figyelt kérdés
A kislányomnak aki ovis szeretném ha ingyenes lenne az étkeztetése,azt hallottam ahhoz ezt kell igényelni! Tud valaki bővebben erről írni? Köszönöm!
2010. nov. 7. 11:50
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


A jogosultság feltételei minden önkormányzatnál azonosak. A fenti honlapon minden szüksége információt megtalálsz.

2010. nov. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jövedelemigazolás az utolsó 3havi átlagjövedelemről, igazolás a családipótlékról-csak a MÁK által kiállítottat fogadják el - óvodától óvodalátogatási igazolás, ha egyedülálló szülő vagy, akkor nyilatkozat arról, hogy mennyi gyermektartásdíjat kapsz vagy nem kapsz.

A jövedelem határ elméletileg a minimálnyugdíj másfélszerese/fő max., ami most azt jelenti, hogy 42.750/fő lenne, de ennél jóval kevesebb, hogy pontosan mennyi most, nem tudom sajnos.

Lesz környezettanulmány is. Ha megkapod, 1 évre jár, ingyenes az óvodai étkezés és évente kétszer kapsz 5ezer forint körüli pénzt. Az igénybejelentés napjától lesz érvényes, tehát ha holnap besétálsz és beadsz mindent, ha megkapod, akkor ettől a naptól kapod meg. Tehát ha mondjuk jövő hónap 8.-án kapod meg az értesítést arról, hogy a gyereked megkapta, a november 8.-tól befizetett ebédpénzt vissza kell hogy fizessék az óvodában.

2010. nov. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkét választ! Mostmár okosabb lettem :)
2010. nov. 7. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!