Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Közös megegyezéssel kapok...

Közös megegyezéssel kapok végkielégítést?

Figyelt kérdés
Közel 7 évet dolgoztam egy nagy cégnél,most GYES-en vagyok,de nem fognak vissza venni,mert 4 műszakot nem tudok vállalni Gyermekem mellett. Mert ha én mondok fel,akkor nem kapok,ezt így tudom,de a másik oldalát nem tudom pontosan,hogyha közös megegyezéssel jönnék el.Hogy is van ez?
2010. nov. 10. 06:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Közös megegyezésnél abban állapodtok meg amiben akartok.

A munkáltatónak nem kötelessége végkielégítést adnia, de ha abban állapodtok meg, akkor akár 6 havi végkielégítést is adhat. Ugyanez van a felmondási idővel is.

2010. nov. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! De nem úgy van,hogy 3 évente 1 havi? Vagyis én 2 havira lennék jogosult. Én ezzel is megelégednék. Valószínű,hogy majd Ők fognak elküldeni,mivel nem tudom a 4 műszakot vállalni.
2010. nov. 10. 07:36
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
De ha a szerződésedben vállaltad a 4 műszakot, akkor azért fognak elküldeni, mert nem teljesíted a szerződésben vállaltakat! Tehát nem rendes, hanem rendkívüli felmondás lesz. Így szerintem nem kapsz végkielégítést, sőt, károkozásért is perelhetnek!
2010. nov. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Na szép.... Ez Magyarország. :( Majd kiderül hamarosan.
2010. nov. 10. 09:13
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát, ne haragudj, de te módosítasz az eredeti feltételeken azzal, hogy most már nem vállalsz 4 műszakot... Tehát elvileg neked kellene felmondanod, így még szép, hogy nincs végkielégítés. Ennyi erővel bárki azt mondhatja, hogy holnaptól csak keddenként tudok bejönni, akkor is csak egy fél órára. Ha nem tetszik, küldjetek el, és fizessetek végkielégítést.
2010. nov. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Már neharagudj,kedves 13:07-es,de valamit félreértettél! Nem én akarok felmondani,hanem majd ha eljön az ideje,amikor vissza kell mennem majd dolgozni,akkor bizony több,mint valószínű,hogy elküldenek,mert meg fogják kérdezni,hogy tudom-e továbbra is vállalni a 4 műszakot. Sajnos azt kell mondanom majd,hogy nem. Most az okokat inkább nem sorolnám,ha nem haragszol,mert akkor biztos magadba szállnál egy kicsit,de természetesen köztes munkarendben tudnék dolgozni,mert Gyermekem elhelyezése sokkal egyszerűbb lenne...

Tehát nem vagyok munkakerülő,sőt én már most azon vagyok,hogy egy kis pénzhez jussak,mert a GYES-ből nem lehet megélni. De igen,kb 1 hétig. A munkakerülő emberekről azt hiszem vitázhatnánk,nemde?!

Szóval nem egyszerű az élet,amit Neked nem szabad,azt másnak igen(Ez csak egy példa). Hm..milyen érdekes,nem?

2010. nov. 10. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!