Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Becsapott egy vaterás eladó?...

Becsapott egy vaterás eladó? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Megvettem egy hajvasalót 2500 Ft-ért. A terméket mikor kézhezkaptam ledöbbentem, koszos hajlakktól ragacsos+ nem űködik. A képek ami fel v töltve, netről letöltött képek voltak.Váltottam pár levelet az eladóval, minősíthetetlen hangnemben, visszapostáztam neki utánvéttel, ma visszajött nem vette át.Ja, számlát sem küldött. Mi a teendő? feljelentés, APEH? fogyasztóvédelem? kitiltás?
2010. nov. 16. 10:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Valszeg csak egy negatívval tudod büntetni.


Feljelentés és a többi... hmm. 2500 forintért akarsz bíróságra járkálni?

2010. nov. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Annyit tudsz tenni, hogy negatívot adsz neki, amiben szépen beleírod, hogy sz@rt kaptál.

Már visszaküldeni is hiba volt, mert ezzel csak a veszteséged növelted. Feljelenteni pedig felesleges, mert meg nem lopott, "valamit" kaptál a pénzedért. :(

APEH, Fogyasztóvédelem nem releváns esetedben.

2010. nov. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
jelezni kell a Vaterának,hogy ki csapott be.Így akár véglegesen is kizárhatják.
2010. nov. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem zárják ki, csak automatikus békéltető levelet fog kapni mind a két fél. Súlyosabb dolgot kell tenni, hogy kizárják.
2010. nov. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Csalás miatt feljelented a rendőrségen, vagy pert indítasz ellene, mert nem teljesíti a szerződésben vállaltakat. A perben követeled rajta a szerződés teljesítését és az okozott költségek és károk megtérítését.
2010. nov. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.

A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.

A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.

Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

2010. nov. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

14:07!


Ez mellé ment. A kérdező lebonyolította az üzletet. Elküldte a pénzt és megkapta az árut. Hogy milyen minőségben, az már nem számít az általad beidézett szöveg szempontjából.


Azon kívül a vaterának könnyű ilyen szép szövegeket leírni, hogy mindenképp tegyél feljelentést meg hasonlók. Nem ők mászkálnak (jelen esetben 2500 forint miatt) a bíróságra.


A konkrét esetünkben pedig nem bizonyítható, hogy silány hasznavehetetlen cuccot kapott, hacsak nem két tanú jelenlétében bontotta ki a csomagot és a termék leírásában IS benne volt, hogy milyen minőséget garantál az eladó.


Az eladó simán állíthatja, hogy csilivili vadiúj hajvasalót adott fel postán, de a vevő ezt le akarja tagadni haszonszerzés blablabla okából.

2010. nov. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Az eladó simán állíthatja, hogy csilivili vadiúj hajvasalót adott fel postán, de a vevő ezt le akarja tagadni haszonszerzés blablabla okából."


Ezt majd a nyomozás kideríti. Például a rendőrség megvizsgálja a bizonyítékként átadott hajvasalóról származó haj és hajlakk mintákat stb.

2010. nov. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 19:06-nak!

Nem ide lett szánvan!!Igazad van,az előzőnek idéztem és bennmaradt,de mikor elküldtem már nem engedte törölni vagy szerkeszteni!

Itt kérek mindenkit hogy ne vegye figyelembe a hozzászólásomat!Kösz és elnézést kérek!

2010. nov. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kár volt elpostáznom igen, írtam is neki h itt befejeztem, bevágtam a kukába a terméket, nem kell a pénze, költse Domestosra Mrs. Retekdugó, megkapta a minősítést is tőlem. Erre ő: valótlan dolgokat állítok..nincs ennek értelme, többé nem veszek semmit a vaterán, ez már a második lecke volt..
2010. nov. 17. 10:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!