Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az önkormányzat valóban...

Az önkormányzat valóban fizeti a TB-t?

Figyelt kérdés
Az önkormányzat valóban fizeti a TB-t, ha munkanélküli vagyok? Akkor is, ha már öt éve nem járok iskolába és még soha nem volt munakhelyem? Felelőtlen voltam és nem fizettem TB-t soha, ha így bemegyek az önkormányzathoz és a segítségüket kérem, segítenek? Illetve az elmaradásom összege ilyenkor megszűnik, vagy sem? És ha nem, abban az esetben elnéző az APEH és lehet részletekben fizetni, nem pedig egy összegben? Ha ilyen esetben műtétem lenne, az elmaradás miatt ki kell fizetnem a műtét költségeit? Sajnálom a túl sok kérdést, de tudni szeretném, ha lehet minél előbb. Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget.
2010. nov. 18. 10:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem fizeti automatikusan, csak ha szociális alapon rászorultnak minősülsz, vagyis az egy főre jutó jövedelem nagyon alacsony. Nem számít a suli és a munkahely, csak a szociális körülményeid. A tartozás ettől még nyilván nem válik semmisség az APEH felé, de biztosan lehet kérni részletfizetést, de erről ők tudnak pontos felvilágosítást adni. Ha a kezeléskor nincs jogviszonyod, akkor igen, utólag ki kell fizetni a kezelés költségeit. Ha az önkormányzat megítéli a Tb-fizetés mentességet, akkor onnantól van megint jogviszonyod és jár az ellátás, mint bárki másnak. A tartozást meg beszéld meg az APEH-hal.
2010. nov. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors választ.
2010. nov. 18. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!