Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A városom csődbe ment. Nem...

A városom csődbe ment. Nem kapnak fizetést a közalkalmazottak. Ha az önkormányzat elherdálta dolgozók pénzét, akkor haljon éhen a város? (éppen a testület tagjai Erdélyben nyaralnak)

Figyelt kérdés

közel 600 ft-os jubilleumi honoráriumot kellett volna megkapnom, mert 25 éve vagyok közalkalmazott. Vártam is a pénzre. Felhívtam az ÖNK-t azt mondta, nem adhatják oda mert csődben vannak és forduljak a Munkahelyi bírósághoz.

Ott megkaphatom a pénzem?


2011. aug. 8. 16:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Melyik város ez?
2011. aug. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%

ha egy város csődbemenne, azt rögtön látnánk a hírekben.

Szóval szeritem nem ment csődbe.

2011. aug. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én fordulnék a helyedben rögtön mindenhez, ha nem fizetnek ki. Egyrészt a munkaügyi felügyelethez, másrészt a megyei Kormányhivatalhoz, hogy gyakoroljon törvényességi felügyeletet az önkormányzat fölött, nameg az is lehet, hogy közjegyzőtől kérnék fizetési meghagyást az önkormányzat ellen, aztán ha ellentmondanak a határidőn belül, akkor úgyis perré alakul, de ha nem, akkor rögtön végrehajtható lesz. Na, akkor mennék is rögtön a végrehajtóhoz, és azonnali inkasszóval leszedetném az önkormányzat bankszámlájáról a pénzt.

Az engem is érdekelne, hogy melyik város.

2011. aug. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Hát az önkormányzat állást foglalt: nem fizet, inkább elküldi a dolgozót a munkaügyi bíróságra. Ezzel húzza a fizetést. A dolgozó nem tehet semmi egyebet, mint elmegy, kivárja a sorát (munkaügyi per 3 év), majd a végén a pénzéhez jut.

A munkaügyi bíróság nem fog kifizetni, majd szépen kötelezni fogja az önkormányzatot...

2011. aug. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szép nagy a jubileumi honoráriumod, kemény 600 Magyar forint. /közel 600 ft-os jubilleumi honoráriumot kellett volna megkapnom, mert 25 éve vagyok közalkalmazott/


Ez mekkora kamu kérdés.

2011. aug. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az összeg szerintem is irreális, vagy nagyon elírta a kérdező. Ha valóban 600 Ft-ról van szó, akár a közjegyző, akárki annak húsz-szorosát kéri el, akkor esetleg megmozdítja a kisujját. Megéri a 600 forintért perelni?
2011. aug. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Bocsánat 600 ezer ft.

Csurgó a város neve.

Köszönöm a válaszokat!

2011. aug. 8. 19:27
 8/15 anonim ***** válasza:

Azt tudom, ha egy vállalkozás csődbe megy, megindul ellene a felszámolási eljárás, és akik időben bejelentik a felszámolónak a követelésüket, akkor (törvényben meghatározott sorrendben) reménykedhetnek, hogy meg is kapják a pénzüket.


Nem hiszem, hogy Csurgó Önkormányzatát felszámolnák, de a helyedben beszélnék a polgármesterrel, hogy ilyen esetben valóban hol, kinél kell "sorbaállnod", hogy a jogos követelésedet valahol nyilvántartásba vegyék. Nem kell szerintem támadólag fellépni vele szemben, (hiszen továbbra is ott fogsz élni), mondd neki, csupán a jogaidra lennél kíváncsi, és kérd, hogy világosítson fel.

Biztos, hogy személy szerint nem ő hozta a döntést, ez egy testületi határozat, de jogilag valahol rendezve vannak ezek a kérdések is.

2011. aug. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Önkormányzat csődje esetén csődbiztost rendelnek ki, minden egyéb hatalmi tényező megszűnik az önkormányzatnál, és a csődbiztos dönt a vagyon kezeléséről.

A hitelező követelését jogi útra tereli és az önkormányzat fizetésképtelen marad, akkor kérheti a csődvédelmet, amikor is megpróbálják az önkormányzati működést pozitív irányba terelni.

Ami lényeges: csőd esetén nincs pályázat (tehát az önkormányzat nem pályázhat sehova), és a kielégítési sorrendben a jubileumi jutalmad igen hátul kap helyet...

2011. aug. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Marha jó, hogy azért adózunk, hogy a kényelmes közalkalmazotti alkalmazottak 600.000 Ft-os jutalmakat kaphassanak meg Erdélyben nyaralhassanak.


De hogy válaszoljak is, ez szvsz egy prémium, amit nem kötelező odaadni, főleg ha csődben van a város. A munkaszerződésedben benne van, hogy ez neked "jár" (mintha a szocializmusban lennénk, ott járt mindenkinek minden, csak dolgozni nem akaródzott)?

2011. szept. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!