Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jön a végrehajtó, tényleg...

Jön a végrehajtó, tényleg foglalhat? A saját tulajdonomat akarják elvinni más tartozása miatt.

Figyelt kérdés
Egy családtagomat állandóra bejelentettem a házamba, de nem lakik nálam. Kaptam egy telefont, hogy jönnek foglalni. Hiába mondtam, hogy nem lakik nálam az illető. Azt mondták amit nem tudok számlával igazolni, hogy az enyém azt viszik.
2010. nov. 18. 15:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
32%

"...Nem csak számlával lehet bizonyítani, hanem pl. tanúkkal is..."

======================================


Jobb ha tudod : tanúkkal nem lehet bizonyítani!!!

Sokszor a névre szóló számlát sem fogadják el, mert a boltokban olyan névre kérhetsz számlát, amilyenre csak akarsz!!!


Olvasd vissza Zalatnay legutóbbi bútorfoglalási ügyét : hiába adták be a bíróságra a Kft. nevére szóló számlákat a házában levő bútorairól, mégis mindent elvittek, a bíróság nem fogadta el a számlákat...

Hiába állította Zalatnay és a Kft., hogy a bútorok a Kft. tulajdona, ezt a bíróság nem fogadta el.

2010. nov. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
66%

Vitatkozhatunk itt pro és kontra, nem jutsz vele előbbre.

Minden városi bíróságon van panasznap, menj be és ingyenesen tájékoztatnak, hogy mit tehetsz.

Ne felejtsd el megemlíteni, hogy oda van bejelentve, de a lakás nem az ő tulajdona (ezt a logikát követve a benne lévő dolgok sem az ő talajdonát képezik)

A végrehajtó pedig első alkalommal nem valószínű, hogy elviszi a dolgaidat, hanem leltárba veszi.

2010. nov. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nincs nagy arcom, csak tapasztalatból beszélek. Nyugodj meg. :)
2010. nov. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
35%
"2008 január elején a végrehajtó, jogerős ítélet alapján, közel 5 milliós értékben foglalt le műszaki cikkeket és bútorokat Zalatnay otthonában. Ám az énekesnő és barátai állították: semmi sem az övé az ingóságok közül. Hétfőn a bíróság jogerős ítéletében kimondta, hogy Zalatnay ismerősei sem számlákkal, sem más bizonylatokkal nem tudták igazolni az ingóságok tulajdonjogát, sőt ellentmondó vallomásokat tettek "
2010. nov. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2010. nov. 19. 08:13
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem Én pontoztalak le benneteket.
2010. nov. 19. 08:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!