Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Sajnos édesapám elhunyt és...

Dérné kérdése:

Sajnos édesapám elhunyt és elég sok tartozása volt a bankoknál már bárlistán szerepel. A nyugdíjából vonták egy részét. Ilyenkor kinek kel majd fizetni? Édesanyám még él de nagyon kevés a munkanélküli segély.

Figyelt kérdés
2010. nov. 24. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, a gyerekeknek, tehát Neked. Az öröklés ezt is tartalmazza sajnos, nem csak a javakat. Anyukád semmit nem örökölt Édesapád után.

Fogadd részvétemet.

2010. nov. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Neked kell fizetni, de csak az örökség erejéig öröklöd a tartozást.

Tehát ha örököltél egy 10milliós lakást, akkor 10m Ft-ig örökölheted.


Érdemes utánanézned,hogy egyes hitelekbe nem volt-e belekalkulálva biztosítás.

Például édesapám hitelkártyáján volt , így a teljes összeget a biztosító kifizette.


Őszinte részvétem.

2010. nov. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

AMit még tudni kell, hogy nem vagy köteles elfogadni az örökséget, és ebben az esetben nem is kell semmit sem fizetned.

Édesanyádnak csak abban az esetben kellene fizetnie, ha adóstárs volt.

2010. nov. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A 18:40 elmondta a lényeget, annyival tudnám kiegészíteni hogy ne egy ügyintézőtől érdeklődj hanem a szerződést bujátok át. Én is ebben a cipőben jártam és minden szívfájdalom nélkül a szemembe hazudtak, fél óra cirkusz után mikor már a pszáffal fenyegetem őket akkor ismerték el hogy valóban van biztosítás a hitelbe építve.
2010. nov. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!