Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem kaptam már 3-ik...

Miért nem kaptam már 3-ik hónapja családit? Egyáltalán decemberben mikor kéne megkapni?

Figyelt kérdés
Szeptember elején szerettem volna, ha a bankszámlámra utslják a pénzt! El is indult az ügy szépen rendenben, küldték a nyomtatványokat, hogy iskolalátogatási, meg hogy nem járt-e nekem a családi, hát végülis nem is létezek. A lényeg az egészben, hogy október 10-éig küldtem vissza az utolsó nyomtatványt. Azóta semmi. Sem októberben sem novemberben sem pedig most decemberben nem kaptam, bár most nem tudom, hogy mikor kéne megkapni. Pár hete rájuk is telefonáltam, hogy miért van ez és erre azt mondták a központban, hogy az azelőtti napon kellett volna, hogy hívjam mert akkor telt le az ügyintézési határidő. Még jó, hogy én tartsam észben, hogy mikor kéne megcsinálnia. Ma is megnéztem a számlát, de nincs rajta utalt összeg. Fogalmam sincs, hogy mit kéne még csinálnom! Nagyon el vagyok keseredve!!!!
2010. dec. 2. 06:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Várj kb fél 8-ig, mert nekem (K&H) ha neten nézem még nem mutatkozik, de érdekes módon automatából le tudom venni. Ezt én sem értem, hogy van? De ha még ma sem kapod meg, akkor viszont nem marad más, ismét telefonálj!
2010. dec. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem már az első olyan hónapban,mikor nem kaptad meg,azonnal intézkedni kellett volna.Próbálj ott tanácsot kérni,ahonnan a családit folyósítják,utalják.Talán ott tudni fogják,mi lehet a gond.
2010. dec. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nézd meg a papírjaid másolatait, hogy a jó bankszámlaszámot adtad e meg.
2010. dec. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem ma már a számlámon volt.
2010. dec. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Olyan bankszámlát kell megadnod, ami a te nevedre szól, vagy rendelkezési jogosultságod van felette. Ez is lehet baj.
2010. dec. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A saját nevemen van és saját jogon kapnám már a családit. Az előbb próbálkoztam, de nem vette fel senki! Nagyon ideges vagyok!
2010. dec. 2. 12:52
 7/11 anonim ***** válasza:

Addig is ellenőrizd le, hogy minden adatot megadtál-e, minden papírt benyújtottál-e, ami ezen a nyomtatványon szerepel:


[link]

2010. dec. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Már mindent megcsináltunk, de 2 hónapja stagnál, de már nem hagyom annyiban. Ha nekem van határidőm, akkor neki miért nincs? :@
2010. dec. 2. 18:32
 9/11 anonim ***** válasza:

Neki is van határideje, és lehet, hogy pont ez a baj. Például, ha a hiánypótlási határidőn belül nem csatolod a személyazonosításhoz szükséges dokumentumokat, akkor a kérelem érdemi vizsgálat nélküli elutasításának van helye (lehet, hogy későn küldted vissza a cuccokat?).

Vagy az is lehet, hogy más is igényelt már utánad családit, és ő nem mondott le róla, te meg nem csatoltad a gyámhatóság, vagy a jegyző határozatát, ami az ő nyilatkozatát helyettesíti (ketten egyszerre nem kaphatnak ugyanazon személy után). Ha meg több részletben adtad be az iratokat, akkor az is beletelik egy időbe, amíg az iktatóban mindent összefuttatnak (lehet, hogy azt se tudják eldönteni, hogy amit küldtél, az mihez tartozik), és akkor meg várhatsz rá.


Igazából ez egy olyan bonyolult ügykör, annyi lehet a buktató, hogy ha nem értenék hozzá, nekem eszembe se jutna ezt postán intézni. Menjél be személyesen most is, meg minden hasonló kérelem benyújtásakor. Ilyenkor az ügyintézőnek előzetes vizsgálatot kell végeznie, megnézni, hogy minden megvan-e, aláírtad-e, olvashatóan töltötted-e ki, és a többi. Meg ha kaptál leveleket tőlük, azt jó, ha beviszed, attól okosabbak lesznek.

2010. dec. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Sikerült valamit intézned?
2010. dec. 3. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!