Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » GYED, GYES kérdés? Decemberben...

GYED, GYES kérdés? Decemberben lejár a GYED, utána a GYES-t kérjem, vagy számoltassam ki a szabadságaimat és azt? Vagy utóbbit lehet a GYES mellett is?

Figyelt kérdés
2011. okt. 12. 07:33
 1/4 anonim ***** válasza:

GYest akkor kapod a szabadság alatt, ha 6 órás a szerződésed, és a szabikat is így adják ki. Ha rendes 8 órában adják ki a szabikat, akkor nem jár mellette a gyes.


Terhes vagy, azért kérdezed? Mert ha igen, akkor a szabikkal jobban jársz.

2011. okt. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Bocs az offért, de ez engem is érdekel, én elvileg júniusban fogok szülni, ha minden jól megy, és nekem is decemberben lejár a gyed.
2011. okt. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen érdemes gyes helyett táppénzre menni. Hacsak nem kirívóan alacsony volt a béred, akkor a táppénz mindenképpen több lesz, mint a gyes, és nem mellesleg ha 2012-ben 6 hónapnál hosszabb ideig gyesen leszel, és a gyed igénylés átcsúszik 2013-ra, akkor a gyedet max. a minimálbér után fogják megállapítani - vagyis ebből a szempontból is jobban jársz a táppénzzel.
2011. okt. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

?? Táppénz? Nem vagyok terhes.

csak ugye a GYES egyenlő az éhhalállal, tehát valószínű mennem kell dolgozni, amit ugye tudok GYES mellett is, csak azt nem tudtam, hogy alakul a szabi, és hogy az időre mennyi pénz jár.

2011. okt. 12. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!