Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A vámosos milyen szempontok...

A vámosos milyen szempontok szerint vámolják át a csomagokat?

Figyelt kérdés
HongKong-ból akarok redndelni, egy megközelítőeg 40-50kg-os csomagot (extrém sportokhoz használt védőfelszerelést). Dokumentumfilmekben azt láttam, hogy ezeket elis kobozhatják, mivel "valószinű, hogy eladásra szánnám". Ebben van valami igazság? Ha a súly nagyobb (pl 50kg) kiszabhatnk + díjat a vámon kívül?
2010. dec. 26. 20:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Súly nem probléma, de az ÁFÁt is meg kell fizetned, mert EU-n kívülről érkezik.
2010. dec. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, az áfával tisztábn vagyok. Viszont, a mennyiség nem okoz(hat) problémát (kb. 35-40db, 40-50kg)?
2010. dec. 26. 21:02
 3/3 Hintalow ***** válasza:
Szerintem hívd fel őket, és érdeklődd meg, ekkor pakkot nagyon nagy eséllyel vizsgálnak/vámolnak, és legjobb tudomásom szerint vannak megkötések a mennyiségre/darabszámra, mert ugye bizonyos mennyiség szerint már üzletszerű a dolog...
2010. dec. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!