Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szeretnék online boltot...

Szeretnék online boltot indítani. A csomagokat hogyan kell elküldenem, mi a menete?

Figyelt kérdés

Szoval a képeimet, esetleg egy-két ruhámat szeretném eladni. Lehet blogon, lehet Facebook-on, de ez mellékes.

Lényeg az, hogy ha pl. egy pólót szeretnék elküldeni az adott személynek, annak mi a menete? Mennyibe kerülne nekem a feladás? És ő hogyan fizeti ki nekem? Átutalja az összeget?


Annyiféleképpen hallottam már, hogy mit hogyan tegyel, és szeretnék végre egy normális választ kapni a kérdéseimre. Ahogy látszik, nem ismerem annyira a levél/csomag feladását.


Előre is nagyon köszönöm!


2011. júl. 6. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Küldheted postán, vagy futárral.

A posta akkor éri meg, ha előre utal a vevő, és ajánlott levélként még fel tudod adni, ez (ha jól tudom) súlytól és mérettől is függ.

A postai utánvét is megoldás lehet, de ha a vevő mégsem kéri a csomagot, v. nem veszi át, a visszautat is te fizeted.

Gyakran előfordul, hogy a postásnak nincs kedve cipekedni, meg lépcsőzni, ezért ki se viszi a csomagot, csak bedobja az értesítőt... ha bedobja.

Sok rossz tapasztalatom van a postával, sajnos.


Utánvétnél nem sokkal költségesebb, illetve esetenként megegyező vagy olcsóbb, ha keresel egy futárszolgálatot, és ők viszik ki. Ugyanúgy nekik fizet a vevő, és te tőlük kapod meg a pénzt.

Ennek a pontos menetét, és az árakat kérdezd meg a futárszolgálatokat, mivel nem egységes.

2011. júl. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szuper! Köszönöm szépen!
2011. júl. 6. 18:54
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne felejtsd bejelenteni,számlát adni és adózni.

A NAV szereti ellenőrizni az online kereskedelmet

2011. júl. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben, nem felejtem el, köszönöm a figyelmeztetést!
2011. júl. 6. 20:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha online boltot nyitsz az nem hiszem, hogy megéri. Bármennyire is furcsa inkább aukciós portálon add el. Biztonságosabb neked mint eladónak. Postázás 2 kg alatt ajánlott levélpostai küldeményként.

A postai díjszabásokat le tudod tölteni pdf-ben a posta honlapjáról vagy elküldöm ha írsz.

2011. júl. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Remek, köszönöm a segítséget!
2011. júl. 9. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!