Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tőzsdézéssel mennyit ehet...

Tőzsdézéssel mennyit ehet kihozni 1-2 millió forintból 1 év alatt?

Figyelt kérdés

Ha feltételezzük hogy nem vesztek rajta.

Mivel nem tőzsdéztem még ezért csak nagyságrendileg érdekel.

Először kicsiben próbálkoznék.

Ha belejön az ember akkor érdemes nagyobb összeggel is kereskedni ha mondjuk napi szinten tudok vele foglalkozni?


2011. jan. 2. 14:57
1 2
 1/14 anonim válasza:
47%
Nem jössz ki itt M.O-n + ba.
2011. jan. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha ügyes vagy és szerencsés, akár meg is tízszerezheted, de akár ugyanekkora adásságot is felhalmozhatsz. Éljen a tőkeáttételes kereskedés!
2011. jan. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Ha mákod van, akkor 2 nap alatt is lehet belőle 4 milla, vagy akár több.

Sok jó oktató könyv van, sőt ingyenes tanfolyam is, ahol megtanítják az alapokat. Keress ilyet!


Én 3 éve tőzsdézem a neten keresztül, de így is sok minden sötét még. Eddig még nem buktam. :)

2011. jan. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

ma 15:24 hozzászóló


A saját példádból nem tudnál mondani néhányat mondjuk hogy mennyivel kezdted és mennyi lett belőle így név nélkül?

BÉT vagy külföldi kereskedés?

Esetleg oktató könyvet tudsz ajánlani?

2011. jan. 2. 15:28
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

1-2 millióból elköltesz százezret és fél évig tanulsz tőzsdézni (eleinte virtuálisan, később minimális tételben), jársz tanfolyamokra, olvasol könyveket. A következő fél évben elkezdesz bétában kereskedni, tehát közepesen nagy összegeket forgatsz, bármelyik tőzsdén is csinálod, mivel nem fundamentálisan fektetsz be, hanem technikailag, ezért a különböző mutatók alapján ítélkezz csak, a mutatók pedig mindenütt ugyanolyanok. Fundamentálisan befektetve egy év alatt nem tudni, mekkora hasznod lesz, inkább húsz évre terveznek az olyanok, és azt értékpapírtőzsdén érdemes kisebb cégek megvásárlásával kezdeni, de ahhoz kevés az 1-2 millió.

Technikai befektetéssel ha nagyon jól csinálod a dolgokat, és még szerencséd is van, nagyjából évente egy 15-20% hozható ki stabilan.

Egyébként pedig, ha tudatlanként odamész, és azt hiszed, értesz hozzá, te leszel az első, akit szétszednek a nagyfiúk, ezért ajánlom a fél év tanulást virtuális tőzsdézéssel, valamint a tanfolyamokat.

2011. jan. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem egyszerűbb szakemberre bízni. :) A tőzsde sajnos elég instabil, van, hogy bejön, van, hogy buksz rengeteget. Pl. Az OTP részvényei a válság idején vagy a 80%-t bukták. Ha gondolod van pár ilyen ismerősöm Concorde-nál és itt ott, dobj rám egy mailt, pontos kérdésekkel és megkérdezem őket.
2011. jan. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Balumaci:

Az OTP részvényei nem buktak 80%-ot, legfeljebb estek 80%-ot. Lehet az esésen nyerni, csak shortolni kell:)


Ha hosszútávra fektetsz be, és nem akarsz vele komolyan foglalkozni, bízd rá szakemberre (Concorde, Brokernet, stb.).

Ha pedig önmagad szeretnél kereskedni, először kérj tanácsadást egy brókertől, hogy mik legyenek az első lépéseid, majd hajtsd azokat végre, és csak utána kezdd el.

2011. jan. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szakmabeli s nem is értek hozzá. Múltkor láttam egy konkrét példát ahol automata tradingingel havi 0-6%-ot kerestek.
2011. jan. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%

Ajánlom én is a tőzsdeiskolákat. Én is kijártam egyet, csupán két hónap volt és hihetetlenül hasznos, persze nagyon tömény is.

Nekem a napi átlag, ha fél-egy órát tőzsdézek, akkor 0,5-1% szokott lenni. Ez egész szépen tud kinézni egy év után, számolj ezzel:)

Egyébként ha hosszú távra tervezel, akkor bízd magad szakértőre. Én is másfél éve kötöttem szerződést 20 évre ismerősömmel, és nagyon biztosan kezelik a portfóliót:)

2011. jan. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szinte bármennyit kihozhatsz belőle, de ami elvárható lenne az éves szinten 15-40 %. Mindig érdemes nagyobb összeggel, ha van még mellette... nagyobb pénznek nyilván nagyobb a hozama, ráadásul könnyebb vele dolgozni (diverzifikáció). Viszont ne azt a pénz vigyük tőzsdére ami kenyérre kell holnapután... Én per pillanat a Hungária Értékpapír Zrt.-re szavazok (100% magyar, on-line felület, diák kedvezmény, + van minden ami érdekel /33 nemzetközi tőzsde, árutőzsde, forex/) Concordról is jókat hallottam, de most a Hungária meggyőzött az elektronikus szolgáltatásaival...

Ha csak az on-line dolgok érdekelnek akkor megteszi az Equilor vagy az Erste is, de én kezdőként nem ugranék fejes ily módon a mély vízbe...

2011. febr. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!