Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Holnap megyek a kórházba...

Szandi11 kérdése:

Holnap megyek a kórházba kézműtétre, de a munkaviszonyom decemberben megszűnt. Ma voltam az önkormányzaton és fizetik ők a tb-met. Így akkor nem kell kifizetnem a műtétet? Valaki tud erről valamit?

Figyelt kérdés
2011. jan. 3. 18:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem kell fizetned a műtétért, jogosult vagy a természetbeni egészségügyi ellátásokra.

Az lehet, hogy a rendszer pirosat fog mutatni, mert nem mindig megy zökkenőmentesen a jogviszonyok regisztrálása, de ha ilyen gondod adódna, az önkormányzattól kérhetsz igazolást, és az alapján rendezik a jogviszonyod.

2011. jan. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A tb 45 napig jár a munkaviszony megszűnése után.
2011. jan. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!!!

És az nem baj,hogy ma jelentkeztem az önkormányzaton és szerdán meg már a műtét lesz!?

Nem jelent semmit,hogy a műtét előtt 2 nappal intéztem el?

2011. jan. 3. 19:05
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem baj, sőt pont jól csináltad.

Ha a munkaviszonyod megszakítás nélkül legalább 45 napig tartott, akkor a megszűnése utáni 45 napban még passzív jogon jogosult vagy az ellátásokra (ha dec.elején szűnt meg, akkor kb. jan közepéig él a TBd) Viszont ha bemégy a kórházba műtétre, nem biztos, hogy a passzív jogosultság lejárta előtt be tudsz menni az önkormányzathoz intézni a TB-d.

Miért nem mentél munkanélkülire? Akkor pénzt is kapnál, meg a TBd is rendezve lenne.

2011. jan. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A munkanélkülin a hölgy mondta,ha jól tudja akkor a munkaviszony megszűnése után 45napig van tb, mint ahogy Ti is írjátok.

Tudom,hogy ciki, de nem volt az eszemben,hogy nekem esetleg el kellene mennem munkanélkülire és a tb-m is rendben volna.

De ma voltam és elintéztem. Csak nem tudom,hogy akkor minden rendben van-e.

Köszönöm a segítségeteket!

2011. jan. 3. 19:25
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor most a munkaügyiben voltál, vagy az önkormányzatnál?
2011. jan. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Elsőnek bementem a munkaügyibe mivel nincs meg a 200 napom így nem kapok semmilyen támogatást a munkanélkülitől.

És ott monda a hölgy,hogy menjek be az önkormányzatra és ott próbáljam meg.

És ezután be is mentem és ott intéztem el.

2011. jan. 3. 19:44
 8/9 anonim ***** válasza:

OK, így már érthető.

Ha nincs 200 napod, nem vagy jogosult pénzbeli ellátásra, és így a TBd sem rendezi a munkaügyi. Csak akkor rendezik, ha kapsz tőlük ellátást (áll.ker.járadék/segély, átképzési támogatás)

Ezért küldött az önkormányzathoz.

Így most rendezve van a TBd, jogosult vagy az orvosi ellátásokra.

A műtéthez sok sikert/szerencsét, vagy nem is tudom, mit szoktak ilyenkor kívánni (kéz- és lábtörést?) És jó lábadozást a műtét után!

2011. jan. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Akkor jó megnyugodtam:)

Köszönöm szépen nagyon aranyos vagy (így ismertlenként is)

Köszönöm!!!

2011. jan. 3. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!