Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Albiban laktam, ahol nm...

Albiban laktam, ahol nm voltam bejelentve, egymás közt papírt írtunk alá, h ott lakom. Ha nm fizetném ki utsó teljes havi rezsit, amit jogtalannak tartok, mert hihetetlenül magasat számoltak félévre visszamenöleg a társak, jár e vmi következménnyel?

Figyelt kérdés
Nem támasztják alá számlákkal,csak a saját maguk kis számolgatásával. Az eddigi rezsi havonta 10-15ezer volt fejenként, most 45ezreset számoltak ki nekem. Korrekt módon kifizetnék nekik 20ezret,ami sztem reális. Vmit tudnak velem kezdeni?! Nem vagyunk bejelentve, csak egymás között egy papír.
2011. jan. 5. 12:48
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Az a papír egy egyszerű írásformában készült szerződés, ami két vagy több személy kölcsönös és egybehangzó, joghatás kiváltására irányuló akaratnyilatkozata; olyan ígéret vagy megállapodás, amit a jog elismer és akár kényszerítheti is a betartását. Ennyit jelent az a papír.
2011. jan. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Nézd ha te használtad el az albérletben ezt a "rezsit" akkor azt illik kifizetni.Ezt lelehet ellenőrizni,hogy elkéred a számlákat és a dátumokat megnézed.A lakásban levő mérőórák viszont ha a tulaj nevén vannak,akkor igen nehéz lesz neki ezt törvényes úton behajtatni rajtad.Számtalan ilyen példával találkoztam már.
2011. jan. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
A tulaj viszont behajtja a társaidon. Ha elhasználtad, fizess, van lehetőséged ellenőrizni a számokat, tedd meg! Ha 45, akkor 45!
2011. jan. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Számlák nélkül egy forintot se.
2011. jan. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

Igenis, számlák nélkül semmit. Ha számlákkal igazolják, hogy 45, amit fizetned kell, akkor fizess.

(Én is úgy laktam albiban, ahogy te, csak papír volt, nem volam bejelentve. Mi jól kijöttünk a nénivel, mind a 2-en méltányosak voltunk a másik felé.)

Jogi útra úgysem terelheti az ügyet, mivel nem jelentett be, nem fizet utánad az APEH felé semmit.

2011. jan. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igy van amig nem hozza a közüzemü számlákat,amin rajta kell lenni a dátumnak is addig egy fillért se!!!
2011. jan. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!