Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Most telt le az első év, hogy...

Most telt le az első év, hogy regisztráltattam magamat a Diplomások és Pályakezdők Munkaügyi Közponjában. Elvileg egy év együttműködés után belehet adni az önkormányzatnál a rendszeres segélyre vagy álláskeresési támogatásra a kérvényt?

Figyelt kérdés
Eddig az önkormányzattól 2 havonta kaptam átmeneti segélyt 5-10ezer forint között, és azt mondták még tavaly, hogy ha egy évig együttműködök a munkaügyi központtal, utána lehet igényelni a rendszeres segélyt.(pályakezdő vagyok) kérek mindenkit hogy ne lehordjanak, hogy nem akarok dolgozni és segélyen akarok élni, mert tévedés. Érettségivel és szakmával se tudtam elhelyezkedni akárhogy szerettem volna. Alkalmi munkáim voltak, de sehova nem akartak bejelenteni. Az is érdekelne, hogy kb. mennyi összegre számítsak, ha egyáltalán kapok támogatást?(nagymamámmal ketten élünk, és kevés nyugdíjt kap).
2011. jan. 18. 11:59
 1/2 anonim ***** válasza:
79%
Rendelkezésre Állási Támogatásnak hívták 2010. december 31-ig. A RÁT csak jogi értelemben szűnt meg, a jogutódja a Bérpótló Juttatás. Aki 2010. dec. 31-én jogosult volt a RÁT-ra, annak jan.1-től bérpótló juttatás jár. Az összege ugyan annyi, mint a RÁT-nak, 28500 Ft. A jogosultsághoz legalább 365 napnyi regisztráltság és együttműködés kell a munkaügyi központtal. Ha megvan a 365 nap, akkor a munkaügyi ad ki igazolást erről és mehetsz az önkormányzathoz igényelni (mostmár) a bérpótlót. Ami változás az eddigiekhez képest, hogy egy évben minimum 30 nap közmunkát kell vállalni, hogy megmaradjon a folyamatos folyósítás és most már bárkinek bármilyen végzettséggel bármilyen munkát felajánlhatnak. Eddig az volt, hogy a végzettségednél legfeljebb eggyel alacsonyabb munkát lehetett fölajánlani, mostmár nincs ilyen korlátozás.
2011. jan. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Idén már Bérpótló juttatás a neve (BPJ) menj be az önkormányzathoz és igényeld meg. Most még csak a szociális és vagyoni helyzetet vizsgálják, de jövőre már az is feltétel, hogy az előző évben (tehát 2011-ben) legyen összesen legalább 30 munkanapod. Ezt alkalmi munkával is összeszedheted (egyszrűsített foglalkoztatás, mint régebben az alkalmi kiskönyves munka)
2011. jan. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!