Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Első igazi munkahely. Hogy...

Első igazi munkahely. Hogy működnek ezek a dolgok?

Figyelt kérdés

Már megbeszéltem a leendő főnökömmel, hogy hétfőn kezdek. Bejelentett munka. Hogy működik ez? Majd ki kell tölteni egy papírt? Vagy mi a teendőm nekem ezzel? Mivel kellene tisztában lennem?

Ezzel automatikusan jár a tb is?

Az adózás hogy működik? Teljesen kezdő vagyok a témában, fogalmam sincs, mit kell tennem. Kapom a fizumat, abból kell még adózni? Vagy ezt a munkáltató intézi? Adóbevallás meg ilyesmi?

Bocsi, ha buta kérdéseket tettem fel, de teljes a sötétség még nálam ebben a témában.


2011. okt. 21. 16:00
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
A munkaszerződést kell aláírnod mikor kezdesz, ennyi a dolgod, van egy bruttó béred ami azt jelenti hogy abból le fog vonni a munkáltató járulékokat mint az adó a tb és a többi és ebből lesz a nettó béred ami megy a számládra. példa: én 140 000 bruttóért dolgozom amiből 96 000-et megkapok mert lejött belőle az 5000 tb és a többi adó de ezt mind a munkáltató intézi. Próbaidő annyi amennyit a munkaszerződés meghatároz általában 3 hónap ami alatt INDOK NÉLKÜL kirúghatnak vagy te felmondhatsz, ha letelik a 3 hónap és nem rúgnak ki akkor automatikusan ott maradsz dolgozni ami vagy határozott idejű (vagyis konkrét hónapokban meg van határozva hogy meddig leszel ott) vagy határozatlan ami azt jelenti hogy ameddig nincs semmivel sem gond.
2011. okt. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Az első jól elmondta:

- munkaszerződést aláírod, és a saját példányodat jól elteszed. (Fontos, hogy ne veszítsd el! És olvasd el jól, mielőtt aláírod, ha nem értesz valamit, kérdezz inkább!)

- amit majd kapsz, az nettó bér, tehát abból már nem adózol.

- Adóbevallást valószínűleg a munkáltató meg tudja majd neked csinálni, ha nincs máshonnan jövedelmed.

- TB-d lesz, igen. Ez nem "automatikusan jár", hanem a munkáltató által befizetett járulékok fejében. Ezzel neked nincs dolgod.

- Havonta kell majd kapnod bérlapot a fizetéssel, ezeket is őrizd majd meg.


És gratulálok az új munkádhoz. :)

2011. okt. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, minden világos :)
2011. okt. 21. 16:45
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
És kérd az adójóváírást.
2011. okt. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Már, ha jár.
2011. okt. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Első igazi munkahely"

Nem valószínű, hogy az éves jövedelme meghaladná a 2 millió 750 ezer forintot (főleg, hogy már csak bő 2 hónap van hátra az évből)

[link]

2011. okt. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%

Tudom, de attól még gondoltam megemlítem, hogy az nem automatikusan jár, hanem megvizsgálandó a feltételek fennállása.

Egyébként a cégnél, ha van könyvelő, akkor erre fel kell hívnia az érintett figyelmét.

2011. okt. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!