Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a magánnyugdijpénztárnál...

Ha a magánnyugdijpénztárnál 678 ezer a záróegyenlegem, és ebből a felhalmozott tőke kb.474ezer ft, akkor kb. mekkora összeget fognak nekem kiutalni, a hozamgarantált tőke feletti összeg cimen?

Figyelt kérdés
Vagy hogyan számolhatom ki???
2011. jan. 21. 14:44
 1/4 Bocipók ***** válasza:

Sehonnan, még nem tudja pontosan senki.

A záróegyenleg mínusz a befizetések ez nálad kb. 204 ezer.

Ebből számolják majd.

A visszakapott összeg attól is függ, hogy a nyugdíjpénztáradnál mennyire forgatták jól a pénzed. Ha az inflációt meghaladta a hozam, akkor valószínű kapsz vissza valaminnyit.

Én max néhány ezresre számítok, nem többre.

2011. jan. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Ezt a kérdést már én is fel akartam tenni, az összegek nekem is nagyjából ezek és kíváncsi lettem volna arra, hogy akkor mégis mennyi az amit utalnak majd, mert sok szép szám van nekem is feltüntetve, de valami azt súgja hogy nem lesz kolbászból a kerítésem. Keresgéltem neten és a következő cikk leírja hogyan is kel számolni, de sokat ebből se tudtam meg, mert makrószinten ír róla, ahhoz meg már hüle vagyok. De ha te ki tudsz hámozni belőle valamit akkor kérlek oszd majd meg velem is:

Íme a link:

[link]

2011. jan. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, megnéztem a linket! Sajnos nekem is elég kinai!! :-) De azért köszi!

Nincs más megoldás, várni türelmesen a magánnyugdijpénztárunk levelét!:-)

2011. jan. 28. 15:50
 4/4 anonim válasza:
email otp-tól melyben többek közt ez áll: A hozamgarantált tőke feletti összeg kiszámításának szabályait és ütemezését kormányrendelet szabályozza. Jelen jogszabály alapján jelenleg csak egy hozzávetőleges, nem pontos hozamgarantált tőke feletti összeg kalkulálható. Általánosságban elmondható, hogy a hozamgarantált tőke feletti összeg az Ön befizetéseihez tartozó teljes hozam mintegy 20-30 százaléka lesz. A teljes hozam a 2010. éves számlaértesítő első oldalának alján található „egyéni számlán elért összes hozam” elnevezéssel.
2011. febr. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!