Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Az mit takar, hogy a jegyzett...

Az mit takar, hogy a jegyzett tőke x összeg?

Figyelt kérdés
Lényegében arra,lennék kiváncsi, hogy a jegyzett tőke 2millió, de amilyen gépek vannak a cégben, azok jóval többe kerülnek.A tulaj azt mondja, hogy semmi nem hiteles, a gépek pedig újak, saját pénzből vette.Nem igazán értem.
2011. júl. 8. 08:03
 1/6 anonim ***** válasza:
a cég tulajdonának és a jegyzett tőkének nincs köze egymáshoz.
2011. júl. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
attól még lehet bérelni a gépeket, az épületet, ezek ugyanis nem számítanak hitelnek. Jó húzás a saját és idegen vagyon alacsonyan tartásához.
2011. júl. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jegyzett tőke az amit alapításkor betett. Ez általában a minimum, 500e Ft. Utána másnap vihet be 10 milliót is, az nem fog megjelenni.
2011. júl. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ezzel csak az a gond, hogy a jegyzett tőkét a tulajdonosok bocsátják a vállalkozás rendelkezésére, akár menet közben is, akkor is a jegyzett tőke változik, az összetétele határozza meg a részesedést a vállalkozás eredményéből, döntéshozatal súlyát.


emiatt nem értem, miért értik félre, hogy csak alapításkor van szerepe, természetesen létezik menet közbeni jegyzett tőke emelés és leszállítás is, valamint üzletrész átruházás. Akkor minek lehet ezt nevezni, ha nem saját vállalati vagyonnak?

2011. júl. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"természetesen létezik menet közbeni jegyzett tőke emelés és leszállítás is, valamint üzletrész átruházás"


Létezik, de ez a kft-k 85-90%-át nem érinti.

2011. júl. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én még csak tanuló vagyok de válaszolok.

A jegyzett tőke az az, amit alapításkor a tulajdonosok a vállalatba (bt, kft...) betettek. Aztán ezt lehet emelni is, menet közbe. Ahogy az előttem szóló írta vállalati vagyonnak is hívhatjuk (legalábbis az egy része, a másik része lehetnek az eszközök pld gépek)


Nem értem hogy hogyhogy a saját pénzből vette? mert azt valahogy le kell könyvelni a könyvelőnek és ha a saját pénzéből vette, és úgy vitte a vállalkozásba akkor mi alapján könyveli le?

Sztem a céges bankbetétből kellene vásárrolnia gépeket, mert ez is ugyanúgy vagyonnak számít(mármint a gép).


Írták előttem hogy "ügyes" de miért? ez szabályos egyáltalán? vagy leírta térítés nélküli átvételnek:D (csak vicc)

Ja számviteli tanuló vagyok

2011. júl. 10. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!