Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Halva született a baba szülein...

Halva született a baba szüleinek miért jár anyasági támogatás?

Figyelt kérdés
Nem, nem sajnálom a pénzt, de érdekel, hogy mégis miért kapja.
2011. jan. 22. 12:52
 1/7 A kérdező kommentje:

Már megkaptam a választ...


Ki jogosult anyasági támogatásra?


Anyasági támogatásra jogosult a szülést követően


a) az a nő, aki terhessége alatt legalább négy alkalommal - koraszülés esetén legalább egyszer - terhesgondozáson vett részt (az anyasági támogatás a jogosultat akkor is megilleti, ha a gyermek halva született)


Az anyasági támogatás összege


Az anyasági támogatás - gyermekenkénti - összege azonos a gyermek születésének időpontjában érvényes öregségi nyugdíj legkisebb összegének 225%-ával (2010-ben 64.125,- Ft), ikergyermekek esetén 300%-ával (2010-ben 85.500,- Ft/ikergyermek).

2011. jan. 22. 12:55
 2/7 anonim ***** válasza:
41%
én úgy gondolom, hogy ez akkora megrázkódtatás lehet egy anyának, hogy nem lehet elvárni azt, hogy egy ilyen trauma után mondjuk 1 hét múlva visszamenjen dolgozni. Végig csinálta a 9 hónap terhességet, majd a végén a csoda helyett egy szörnyűséget élt át. Azt sem értem, hogy épp ésszel hogyan lehet ezt átvészelni... Az anyasági támogatás fél évig jár. Szerintem ennyi idő minimum kell arra, hogy otthon regenerálódjon...
2011. jan. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem csak egyszer kapják a szülést követően? Én úgy tudtam, hogy ez egyszeri támogatás a baba születése után.
2011. jan. 22. 13:18
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
Nem jól tudod, az anyasági támogatás az egy egyszeri összeg. Ami fél évig járna az a TGYÁS, vagyis a terhességi gyermekágyi segély. Arra nem jogosult ebben az esetben az anya. Helyette viszont mehet táppénzre - depresszióval, mert csodálnám, ha ilyen után nem lenne depressziós- aminek az összege ugyanannyi, mint a TGYÁS, azt is a jövedelme alapján számolják ki.
2011. jan. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az anyasági támogatás egyszeri juttatás.(minden szülésnél jár, ha az anya a szülést megelőzőleg legalább 4x részt vett terhes gondozáson).


A kérelmet a szülést követő 6 hónapon belül kell benyújtani, ennek mulasztása jogvesztő.


Anyasági támogatás összege 2011-ben a gyermek születésének időpontjában érvényes öregségi nyugdíj minimum (28 500ft) 225 %-a, ikergyermek esetén 300 %-a.

2011. jan. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
Anyasági támogatás egyszeri 64125 forint, amit a szülésért kap, akkor is ha a baba meghal. A tgyás (terhességi gyermekágyi segély) is jár, de csak hat hétig, azt azért kapja, mert ennyi idő minimum, még testileg úgy ahogy rendbe jön, ez több mint a táppénz, mert az csak 60%, a tgyás meg 70%, utána mehet vissza dolgozni, vagy mehet táppénzre.
2011. jan. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hogy kérdezhetsz ekkora baromságot? Benne van a nevébe...Anyasági... tehát az anya kapja függetlenül attól hogy halva született a baba az anya akkor is anya és szült!
2016. máj. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!