Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van olyan bank ahol ingyenesek...

Van olyan bank ahol ingyenesek az átutalások? (internet+személyes)

Figyelt kérdés
Vaterázás miatt elég gyakran utalok, jelen esetben az OTP-bankból és mindig levon x összeget eseti megbizások költségeként. Elég idegesitő, hogy ha 100 ft-ról van szó akkor 200-at levonnak csak azért mert átutaltam.
2011. jan. 31. 08:50
 1/9 anonim válasza:
Axánál ingyenes az átutalás és jó az internetbankingja
2011. jan. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az OTP a leglehúzósabb bank Mo-on!!!


A Raiffeisen Banknál "Lendület"-számlacsomagban DÍJMENTES minden NetBank-os eseti átutalás, vagy a csoportos átutalás is!

Amúgy a számlavezetési díj 700 Ft/hónap, ebben benne van a Mobil-Számlafigyelő és a Mobil-Kártyafigyelő szolgáltatás is.

Havonta 3x díjmentes BÁRMELYIK ATM-pénzautomata használata!


K&H BANK-nál az "Emelt szintű elektronikus számlacsomag"-ban szintén DÍJMENTES minden NetBank-os eseti- és csoportos átutalás!

Havi 700 Ft/hó számlavezetési díjért benne van a Mobil-Számlafigyelő és a Mobil-Kártyafigyelő szolgáltatás is.

Havonta 3x díjmentes ATM-használat.


Hagyd ott az OTP-t, sokkal jobban jársz!!!

2011. jan. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Sajnos azt én is hallottam hogy az OTP a legdrágább de nekem még Junior kártyám van ami talán valamivel olcsóbb. Bár.. az utalások miatt sajnos bőven "behozom" a különbséget. Sőt sokkal többe áll meg mint a többi bank éves dijai..

Diákoknak,fiataloknak való portfólió érdekelne elsősorban, ezért választottam az OTP-t anno.

Meg lehet szüntetni csak úgy?

KÖszi szépen a segítséget!

2011. jan. 31. 10:13
 4/9 anonim ***** válasza:
43%

Nem azért, de nekem is otp juniorom van, és ingyenes az utalás. Többféle díjszabásuk van, az egyiknél mindenért pénzt kérnek, a másiknál egy fix összegért mindent megkapsz - ez 180 ft, azt hiszem. Szerintem az volna a legegyszerűbb, ha bemennél a bankba, és megkérdeznéd az ügyintézőt, milyen lehetőségeid vannak, mert így drága neked. Ha valamelyik megfelel, akkor két kattintással átrak és nincs vele macera. Ha nem, akkor meg legalább hiteles forrásból tudod, hogy nem megfelelő számodra az otp.

De nem értem, hogy ha gondod van a bankoddal, miért nem oda mész, ahol értenek hozzá és képben vannak?

Itt laikusok válaszolnak, akiknek gőzük nincs a jelenlegi konstrukciókról, csak azt fújják, hogy szemét otp.. nesze neked felelős döntés.

2011. jan. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az én gyerekeimnek is OTP Junior számlájuk volt, szétfröccsent az agyam, amikor megláttam, hogy még BANKON BELÜLI NetBank átutalásra is mennyi díjat volt pofájuk felszámolni!!!


Na, mi tavaly megszüntettük és átmentünk a CIB Bankhoz, itt a CIBEZZ-számla (14-25 éveseknek) teljesen ingyenes számlavezetésű, díjmentes minden Netbank-os átutalás, havonta 3x díjmentes BÁRMILYEN ATM használata...

+150 Ft-ba kerül a Mobil-Kártyafigyelő és a Mobil-Számlafigyelő szolgáltatás.

Díjmentes volt a bankkártya és az Internetkártya is!!!


Szóval, ha még nem vagy 25 éves, akkor a CIBEZZ-számlát ajánlom.


Az OTP-nél úgy tudod megszüntetni a bankszámlád, hogy bemész az OTP-fiókba és kéred a számla megszüntetését, akkor lezárják a számládat, visszaadod a bankkártyádat ÉS JÓNAPOT!...


A CIB-nél (ha kiskorú vagy) magad is megnyithatod a számládat : alá kell íratni a szülővel egy nyomtatványt és vidd el az anyukád igazolványát, meg a magad iratait (szem.ig-kártya, lakcímkártya).

Befizetsz 200 Ft-ot a számládra és máris kész, 1 hét múlva postán küldik a bankkártyát, internetkártyát, PIN-kódokat.

2011. jan. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves 12:49-es beíró!


Honnan veszed, hogy itt nem ért hozzá senki?!...

Amúgy meg az OTP-ben senkit nem fognak arra rábeszélni, hogy menjen másik bankhoz, mert máshol sokkal kevesebb díjért több szolgáltatást fog kapni!


Én viszont TAPASZTALATBÓL tudom, hogy az OTP a legszemetebb bank Mo-on, 20 évig voltam az ügyfele, ugyanazokat a szolgáltatásokat más bankoknál 600-700 forintos számlavezetési díj mellett kapom meg, amit ők 1400 Ft-ért adtak tavaly (azóta meg még drágább lett náluk).


20 évig voltam az ügyfelük, de csak úgy akartak dombornyomott bankkártyát adni, ha oda utaltatom a fizetésem és a számlaegyenlegem legalább 300000 forint!!!


No, erre elmentem a K&H Bankhoz, ahol NYOMBAN kaptam dombornyomott kártyát 5000 Ft számlanyitással és nem kell a fizetésem ide utaltatnom...


Aztán elmentem a Raiffeisen Bankhoz, ahol szintén NYOMBAN kaptam dombornyomott bankkártyát 2000 forint számlanyitással és szintén nem kérték hozzá a fizetés átutalást...


No, akkor melyik a szemét bank???...

2011. jan. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

13:44

értem, mi történt veled, és tény, hogy sok elég rossz konstrukciója van az otp-nek. Viszont már az írásod is tele van érzelmi kitörésekkel.

Az ember nem bankot választ, hanem egy számlakonstrukciót. Minden esetben egyedileg kell eldönteni, hogy melyik bank melyik konstrukciója a legjobb.

Butaság kizárni egy bankot pusztán azért, mert valakinek épp így jött ki drágábban. Akkor te nem választottál elég körültekintően.


Például nekem azért jó az otp, mert fontos, hogy könnyen és olcsón tudjak pénzt felvenni bárhol. Javasolta itt valaki az axát, amit én is néztem, tényleg szuper, hogy ingyen van minden - csak épp baromi drága a kpfelvét, tehát ha havonta 3-4 alkalommal veszek fel, már olcsóbb az otp. Mert eszem ágában nincs nagyobb pénzösszeget tartani se magamnál, se otthon.


Alapvetően azt próbáltam elmagyarázni a kérdezőnek, hogy pont ne az ilyen hozzászólások alapján válasszon. A bankok konstrukciói mindig változnak, az hogy neked valami régen nem volt jó, nem jelenti azt, hogy most nincs olyan, ami másnak jó lenne.

Nem mellesleg ha te 20 évig egyetlenegyszer sem néztél körül a piacon, hogy mi változott a számlanyitás óta, nincs-e esetleg jobb konstrukció, az számomra megint egy indok lenne, hogy ne a te véleményed alapján döntsek.

Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok pénzügyes, "hozzáértő", csak egy tudatosan élő állampolgár. Aki viszont tisztában van magával.

Ha te ilyen előélettel hozzáértőnek gondolod magad, hát az legalábbis elég érdekes.

2011. jan. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

KEDVES 12:49-es!

Én kérek elnézést, hogy fel mertem tenni a kérdésem!

Nem is értem hogy nem jutott eszembe hogy a bankba is mehetnék!!! :O

Talán azért mert én elsősorban nem az ügyintéző sablonszövegére vagyok kiváncsi hogy ilyen jó meg olyan jó az otp hanem konkrét emberi tapasztalatokról szeretnék hallani. De azért kösz.

Sajnálom, hogy neked még ez is szúrja a szemedet, de nem volt kötelező ide írni...


A többieknek nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek!

2011. jan. 31. 23:32
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy így aggódsz értem de honnan veszed, hogy én a kérdésre adott válaszok alapján válaztanék bankot? Arra voltam kiváncsi kinek hol mi vált be, melyiket miért tartják jónak vagy rossznak. Szerintem Te valami ügynök féle lehetsz, mert egy átlagemberről nem tudom elképzelni hogy igy nekiesne embertársainak - teljesen alaptalanul. Senki nem próbált hittériteni, csak elmondták a véleményüket és a javaslatukat. Amit nagyon köszönök, mert kiinduló alapnak szuper.

Tudod nem igazán van időm személyesen bemenni a 100 szóbajöhető bankba. De mivel én is tudatosan élő állampolgár vagyok alaposan megvizsgálok minden szempontot mielőtt döntenék. Mégegyszer kösz, hogy igy sziveden viseled a döntésemet!

2011. jan. 31. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!