Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Postai úton küldtek egy...

Nem dávid kérdése:

Postai úton küldtek egy nagyon drága porcelán vázát és 30darabba érkezett meg de volt rá biztositás mi a teendő kérem segítsenek?

Figyelt kérdés

Üdv


Vaterán ütöttem le egy 500ezer értékű zsolnay porcelán vázát. Megnéztem de nem volt még meg a pénzem. Utána mikor meglett a pénzem elutaltam az illető elküldte postán. Tuti nem ő törte össze hisz előtte láttam és egybe volt a váza. Na most van rajta 500ezer biztositás+törékenyen volt feladva. Rendesen szakszerűen volt becsomagolva. Még nem is bontottam ki teljesen eredeti állapotba van. Kérdésem mi a teendő? Ugyebár a posta törte össze és azt írja az oldalukon hogy meg kell téritenük a kárt mivel értékbiztosvita volt. Csak kérdésem az hogy gyakorlatba is így van? mert igen nagy értékről van szó így szerintem megpróbálnak kibújni a felelősség alól. Tehát kérdésem hogy most mit tegyek? Van is bizonyíték hogy a vaterárol ütöttem le. ÉS kérdésem hogy pl: ha ez a váza nekem fél miliot ért mivel ennyi az ára a posta és fél millióra is volt biztositás kötve a csomagra hogy posta megteheti hogy azt mondja hogy ez a váza csak pl: 30ezret ér?


Ut: Tuti nem a csávó törte össze mert már vettem tőle porcelánt és nem volt semmit baj eddig + láttam előtte és sztem direkt nem törte össze.


2011. febr. 4. 22:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha meg volt rá a biztosítás erre az értékre,akkor ki kell hogy fizessék a kárt,szerintem ez így logikus.Nemhiába találták ezt ki.
2011. febr. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Ez magyar posta volt? Ha en vennek fel millioert egy vazat, tuti nem sajnalnam azt a par ezrest a benzinre hogy elmenjek erte....
2011. febr. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Attól félek hogy ez azt mondja a posta porcelánra hogy nem ér félmilliót. De értek hozzá ennek ennyi az ára és a biztosítást is direkt ekkora összegre lett lekötve.
2011. febr. 4. 23:26
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen magyar posta. Nem a benzinnel volt, a baj hanem más ok miatt nem tudtam elmenni érte. Eddig is kaptam ilyen porcelánt postán és nem volt baj. Az biztos többet nem bízok ilyet a postára. Csak most nem tudom mit tegyek. Holnap bemegyek reklamálni és gondolom jegyzőkönyvet vesznek fel. Nagyon remélem hogy kifizetik a káromat.
2011. febr. 4. 23:29
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem értem, mikor átvetted, nem volt törött? Akkor mért vetted át? Mindjárt akkor kellett volna reklamálni. Azóta te földhöz is vághattad...
2011. febr. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen,a kézbesitő elött kellett volna kibontani,mert igy ,hogy fogod bebizonyitani,hogy esetleg nem te törted össze.A posta,márpedig ezt fogja mondani védekezésképpen.Szóval ez egy állati nehéz ügy lesz,de azért ne hagyd.
2011. febr. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Üdv. Ma volt itt kézbesítő. Aláírtam és el is ment. Elvileg van 3munkanapom hogy megtegyem a panaszt. Csak ez nehéz ügy lesz hogy a posta elismerje hogy ő a hibás. Viszont még nem bontottam ki teljesen tehát a csomag belsejébe nem nyúltam.
2011. febr. 5. 00:22
 8/9 anonim ***** válasza:
No, ez a kérdés, miért irtad alá és hagytad elmenni, ha 30 darabban van a szajré??? Hogy akarod bizonyitani, hogy amit aláirtál, hogy sértetlenül átvetted, az nem UTÁNA törött el?
2011. febr. 5. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

:-o

a futár olcsóbb lett volna és biztosabb...

még ma telefonálj be a helyi postára!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2011. febr. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!