Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehet ilyent csinálni? Bővebbe...

Lehet ilyent csinálni? Bővebben információ lent

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm egy országszerte ismert kereskedelmi hálózat alkalmazottja. Döbbentem hallottam, amikor a munkahelyi körülményekről számolt be. Legjobban azon döbbentem le, hogy az összes szünetet ami jár nekik,le kell dolgozniuk! 2óránként esedékes cigiszünettől,a kajaszüneten át mindent! Ilyenről én még nem halottam,és akiknek meséltem erről ők sem nagyon...legális egyáltalán ez a dolog?Így a 8 helyett 9 órát vannak a munkahelyen,de persze a cég csak 8 órát fizet ki...?Legális ez,van ilyen hogy a szüneteket is ledolgoztatják az emberekkel?Köszönöm a válaszokat
2011. febr. 5. 11:24
 1/8 anonim ***** válasza:
csak nem a spárban dolgozik?
2011. febr. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A munkaközi szünet sehol nem része a munkaidőnek... Ha ő kimegy 10 percre cigizni, akkor az alatt az idő alatt nem dolgozik, tehát le kell dolgoznia.


117. § (1) E törvény alkalmazásában


a) munkaidő: a munkavégzésre előírt idő kezdetétől annak befejezéséig tartó időtartam, amibe be kell számítani a munkavégzéshez kapcsolódó előkészítő és befejező tevékenység időtartamát. Eltérő rendelkezés vagy megállapodás hiányában a munkaidőbe a munkaközi szünet időtartama (122. §) - a készenléti jellegű munkakör kivételével - nem számít be;

2011. febr. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem a Penny jutott eszembe...
2011. febr. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én nem értem miért felháborító, hogy le kell dolgozni a cigiszünetet. Miért kellene neki azért kevesebbet dolgoznia, mint egy nem dohányzónak???? Mondjuk napi 8 órát figyelembe véve van 4 cigiszünet. Legyen mind 10 perce. Egy nap alatt 40 percet lóg. Egy hét alatt 240 perc, egy hónapban az 960perc, vagyis 16 óra, ami 2 munkanap. Tehát aki dohányzik, 2 nappal kevesebbet dolgozik havonta, mint aki nem-ez jogos lenne szerintetek????
2011. febr. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez elég sok helyen így működik, nem sok az áruházakban. Ismerősöm patikában dolgozik, félóra ebédszünet van, de le kell dolgozni a 8 órát
2011. febr. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

persze, hogy le kell dolgozni a 8 órát, arra kapja a fizetését


ez alól csak a kormánytisztviselők kivételek és a műszakos munkarendben dolgozók

2011. febr. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nem konkrétan a dohányzók miatt írtam,az ebédszünetet is le kell dolgozniuk. Köszönöm a válaszokat
2011. febr. 6. 11:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát persze hogy az ebédszünetet is le kell dolgozni, hiszen akkor sem dolgozik az ember. Ez van :)
2011. febr. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!