Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Édesapám tulajdonában van egy...

Édesapám tulajdonában van egy 20 éves Opel, de már több mint 4 éve én használom. A forgalmi és a kötelező is az Ő nevére van kiállítva. Édesapám a napokban meghalt. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
2011. febr. 15. 20:45
 1/2 anonim ***** válasza:
62%

Először is: részvétem.


Nem vagyok jogász, de úgy gondolom, hogy majd a hagyatéki tárgyaláson dől el, hogy ki örökli az autót. Ha Édesapád írt végrendeletet, és leírta, hogy kire hagyja az autót, akkor az örökösé lesz. Ha írt végrendeletet, de az autó öröklésére nincs utalás, vagy nem írt végrendeletet, akkor Édesanyád, Te, ha van testvéred, akkor a Testvéred az örökös. Ez az alapeset, nyilván több lehetőség is felmerülhet.

Ha Te örökölted az autót, akkor át kell íratnod az autót a saját nevedre.

2011. febr. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
81%
Te öröklöd (ha más nem mond ellent), a hagyatéki tárgyaláson a közjegyző által készített okirat Téged jelöl örökösnek és a nevedre írhatod.
2011. febr. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!