Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Személyi igazolványom hamarosa...

Személyi igazolványom hamarosan lejár. Csináltatással kapcsolatban vannak kérdéseim!?

Figyelt kérdés

Tudom hogy nem éppen ide illik,de itt normálisabb válaszolók szoktak lenni,mint máshol,így itt kérek segítséget!

Hamarosan lejár a személyim.Azt tudom,hogy ha elötte csinálom meg,155,ha utánna akkor 4500...nade mi van akkor ha éppen aznap csináltatom meg,amikor lejár?Akkor mennyit kell fizetni?

Előre is köszi a segítséget:)


2011. febr. 17. 12:55
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
1500* bocsi
2011. febr. 17. 12:57
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Milyen személyid van neked? :D Nekem 1500ft volt lejártan, de csak azért mert nincs meg az anyakönyvi kivonatom. Ha minden iratod nálad van, ingyenesen cserélik...
2011. febr. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
27%
Nekem 1500 ft volt csak a fényképet kellett kifizetnem.Nekem csináltak ideiglenes kártyát mert lejárt, ingyen. 2 hét múlva jött meg a normális akkor sem kellett fizetnem.Gondolom mivel azonnal nincs készaz új személyid gyakorlatilag lejártnak tekintik, ha van más okmány amivel igazholtatod magad jogsi ,útlevél akkor nem csinálnak ideiglenest.
2011. febr. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Anyukámnak is most járt le 9-én, aznap ment be csináltatni és 1500 ft-ot kellett fizetnie. Tegnap érkezett meg az új személyije.
2011. febr. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A párom 4 hónappal a lejárata után csináltatta meg, vitte a jogsiját, 1500 Ft volt, kb. 1-2 hét múlva postázták.
2011. febr. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%

2. Személyi igazolvány újítás, pótlás

- születési anyakönyvi kivonat,

/házassági anyakönyv. kivonat/

- 1500 Ft, /ha van érvényes útlevél

vagy új típusú vezetői engedély/

- 3000 Ft, /ha nincs érvényes útlevél

vagy új típusú vezetői engedély/

- lejárt személyi igazolvány


Okmányirodánál érdeklődd meg.

2011. febr. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 iDev válasza:
81%
2 lehetőség van: vagy érvényes, mikor megcsináltatod, vagy nem. A lejárat napján még épp úgy érvényes, mint 2 héttel előtte. Sőt, még a lejárat napján, az okmányiroda zárása előtt 5 perccel is épp úgy érvényes.
2011. febr. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

nem cserélik ki ingyen a lejárt személyit.

nekem is most járt le,és és mielőtt lejárt volna előtte pár nappal vittem be.1500 forint illetékbélyeget kellett vennem.Vinni kellett egy fényképes igazolványt is ami érvényes(útlevél,jogosítvány,diákigazolvány ,bármelyik) Ha van akkor nem kapsz ideiglenes igazolványt,mert ezekkel az iratokkal tudod magad igazolni ha kell.Ha nincs egy érvényes igazolványod sem akkor 3000 forintot kell fizetni,mert kapsz egy ideiglenes igazolványt.

Érdemes felhívnod a helyi irodát ahol csinálják a személyit,és megkérdezni,hogy mit kell bevinned,és mennyi lesz.Ők pontos választ adnak..

2011. febr. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
27%
Érdekes. Nekem volt diákom, kaptam ideiglenes személyit, és azt mondta a nő, azért kell 1500at fizetni mert nincs nálam az anyakönyvi kivonatom, és azt nekik kell megszerzniük hozzá... vagy valami ilyesmit. Egyébként 2 hónapja le volt járva a személyim
2011. febr. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%
Bementem, kértem, 1500, helyben befizettem a csekket, beültem, klikk, kész a kép, ideiglenes, személyes átvétel a visegrádiban 3-4 nap :)
2011. febr. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!