Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tiszteletem! Kihez milyen...

Tiszteletem! Kihez milyen szervezethez forduljak az ügyben hogy édesanyám semmilyen juttatást nem kap, munkanélkülire nem jogosult, az önkormányzat se segít? Válaszukat megköszönöm! Teljesen ellehetetlenítik az embert! Egy kétségbeesett olvasó.

Figyelt kérdés
2011. febr. 17. 15:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hát vagyunk így egy páran, hány éves?
2011. febr. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A médiához! Más lehetőséget nem nagyon látok!
2011. febr. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Miért nem kap BPJ-t az önkormányzattól? Milyen indokkal utasították el?
2011. febr. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Hja, az önkormányzat miért nem segít? Van vagyona (ház, kocsi a nevén?).

Mert akkor valóban nem jár. Akkor jár támogatás, ha se jövedelme, se vagyona nincs. Ha van vagyona, azt értelemszerűen el lehet adni és abból élni, ezért nem jár.

A munkaügyitől meg akkor jár támogatás, ha az elmúlt 4 évben volt legalább 200 nap munkaviszonya.

Ha ez se volt, akkor sehova nem érdemes, nem jár semmi. (nekem se járt semmi amíg pályakezdőként nem volt munkám, vagyonom viszont volt - engem addig a szüleim tartottak el, az államtól felfordulhattam volna, ez ilyen. Vadkapitalizmus van, a szocializmusnak már jó ideje vége).


Ha meg a fenti kizáró okok nem állnak fenn, akkor lehet mondjuk bírósághoz fordulni.

2011. febr. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%
Nem gondolom, hogy az államnak kellene eltartania a hölgyet. Próbálkozzon talán munkával.
2011. febr. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem eltartásról beszél a kérdező,hanem gondolom segélyről.Annak meg feltételei vannak,de szigorúan.
2011. febr. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%

Ha van vagyona és nem jogosult segélyre, akkor semmilyen támogatás nem jár.

Bíróságra sem érdemes menni, mert nincs jogalapja a követelésnek, ugyanis az állam csak akkor "segít" ha megvannak a jogszabályi feltételek.


Én sem kaptam semmit az államtól, míg friss jogi diplomás pályakezdőként egy nap munkaviszonyom sem volt ( az már senkit nem érdekelt, hogy azért nem vettek föl sehova dolgozni, mert nem volt joggyakorlatom, amit meg az egyetem után kell és lehet megszerezni. )


Így 7 hónapi álláskeresés után találtam egy ügyvédi irodát, aki adott egy lehetőséget - így van munkaviszonyom és jár(hatna) a támogatás.

Ezt javaslom éni is - keressen munkát - alkalmit, betanítottat, vagy amit csak tud, mert állambácsitól nyugodtan éhen halhat.

2011. febr. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az a lakás amelyben életvitelszerűen laktok,nem számit vagyonnak de fel kell tüntetni ha tulajdon.
2011. febr. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ha valaki nem tud normális választ írni inkább ne írjon!szerintetek a csodát várjuk csak,már tavaly december óta az önéletrajzot küldözgetjük de nincs sehova se felvétel!!!!!!!!!!!!!!!!(legalábbis ezt mondják)majd ekkor majd akkor,de válasz sehonnan nem jön!!
2011. febr. 20. 13:51
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem mindegyik válasz normális volt.

Talán el kéne olvasni őket, és értelmezni a bennük írtakat.

Igen, bármilyen hihetetlen, van az úgy, hogy valaki semmilyen támogatásra nem jogosult az államtól. Attól még, hogy ez nem tetszik, még nem fognak megváltozni a jogosultsági feltételek.

2011. márc. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!