Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Akkor is elmehetek munkanélkül...

Akkor is elmehetek munkanélkülire, ha most fejeztem be a sulit? Vagy ezt csak akkor lehet, ha bizonyos időt ledolgoztam?

Figyelt kérdés
És,ha csak valamennyi idő után lehet, akkor mennyi időt kell minimum dolgoznom? Gyakorlat bele számít?
2011. jún. 23. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Ki jogosult munkanélküli segélyre?

Ha az álláskereső táppénzben nem részesül, továbbá rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjra nem jogosult és munkát akar vállalni, de az állás keresése nem volt eredményes, és az állami foglalkoztatási szerv sem tud számára megfelelő munkahelyet felkínálni.

A munkanélküli segély három típusa:

az első típusa azt az álláskeresőt illeti meg aki, legkevesebb 180 nap munkanélküli járadékra volt jogosult és a járadék folyósítási idejét kimerítette.Ebben az esetben a munkanélküli járadék megszüntetésétől számított 30 napon belül kell benyújtani a munkanélküli segély folyósítása iránti kérelmét.

a második típusa annak az álláskeresőnek jár, aki munkanélküli járadékra nem jogosult,és legalább 200 munkaviszonyban töltött nappal rendelkezik, az álláskeresővé válását megelőző 4 évben.

a harmadik típus azon álláskereső részére állapítható meg, akinek a segély iránti kérelem benyújtásának időpontjában,maximum 5 éve hiányzik a rá irányadó öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséhez. További feltétel, hogy legkevesebb 140 napig részesült munkanélküli járadékban, emellett rendelkezzen az öregségi nyugdíjhoz szükséges szolgálati idővel és a járadék folyósítási idejének kimerítését követő 3 éven belül betölti a rá vonatkozó öregségi nyugdíjkorhatárt.

Milyen időtartamra jár a munkanélküli segély?

Az első és a második típusú munkanélküli segély folyósítási időtartama 90 nap. Abban az esetben ha, az álláskereső a kérvény benyújtásának időpontjában az 50. életévét betöltötte, a munkanélküli segély első típusának folyósítása 90 nappal ,meghosszabbodik, így 180 napra válik jogosulttá.

A munkanélküli segély harmadik típusa a baleseti rokkantsági nyugdíj, a rokkantsági, és az öregségi jogosultságának megszerzésig folyósítható.

A munkanélküli segély folyósításának kezdő napja, a kérelem benyújtását követő nap.

2011. jún. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
Pontos napszámot nem tudok mondani, de kb 3/4 év (talán 290 nap) az a minimum munkaidő, ami után jogosult vagy a munkakeresési támogatásra (alias munkanélküli segély)
2011. jún. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szóval akkor,ha én 2007 szeptemberétől 2009 júniusáig jártam az iskolában (de egy cégnél) gyakorlatra, akkor elmehetek már.

Én elsősorban nem is a segély miatt szeretnék elmenni,hanem mert úgy hallottam,hogy ha be vagyon jelentve munkanélkülire,akkor ha van valami olyan tanfolyam,akkor azt olcsóbban elvégezhetem ezáltal.

2011. jún. 23. 20:09
 4/7 anonim válasza:
86%

Igen, olcsóbban elvégezheted, vagyis megkapod az uti költséged 90%, és a minimálbér vmennyi %-át!

A munkanélküli meg 200ledolgozott nap után jár! És, ha Te most végeztél volna a suliban, akk regisztrálnak, de kesh-t nem kapnál, de a TE célod a regisztráció! :)

Sok sikert!

2011. jún. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Igen.Menj el,regisztráltasd magad,érdeklődj a lehetőségekről,de pénzt nem fogsz kapni.
2011. jún. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%
365 bedolgozott nap után jár munkanélküli, 200 nap után az álláskeresői segély. Ha most regisztrálnak a munkanélküliben, és 3 havonta jársz az előírt időpontokon, akkor jár a szoc.segély, és ekkor végezheted a tanfolyamot.
2011. jún. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Most,ha regisztráltam,akkor akár már mehetnék a tanfolyamra is,vagy csak 3 hónap múlva?

2009-ben végeztem el a szakmunkás iskolát, és most az érettségit. Ezért akarok csak most jelentkezni.

2011. jún. 23. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!