Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha egy nőgyógyász főorvosnak...

Ha egy nőgyógyász főorvosnak 8000 Ft (/vizit) a magánrendelőben a tiszteletdíja, akkor mennyi hálapénzt illik adni ha az ambulancián (TB alapon) keresem fel?

Figyelt kérdés

Kevesebbet? Ugyanannyit? Konkrét számokat várok.

Nekem közelebb van (sokkal) az ambuláns rendelése a magánnál,és szeretném ha legközelebb is fogadna.

Az sem mellékes szempont,hogy fizetem a TB-t és nekem sok a 8000 Ft.Nem szülni akarok nála,más nőgyógyászati ok miatt keresném fel őt.Egyébként eddig szimpatikus volt.


2011. febr. 21. 11:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egy ötös elég,meg hát attól függ,mi a bajod,milyen vizsgálatokra fog elküldeni.Elsőnek egy ötöst adj,a többit majd meglátod.
2011. febr. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Én azt az elvet vallom, hogy a TB-t fizetik utánam, az orvos abból kapja a fizetését. Ha ez nem elég neki, akkor vigye kizárólag a magánrendelését.
2011. febr. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Ha TB alapon keresed fel, akkor semennyit se adj.
2011. febr. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Semennyit. Ambulancián nem ő dönti el, hogy fogad-e, legalábbis ahova én járok, hanem a recepción kell mondani, hogy te konkrétan hozzá szeretnél menni.

Nem mellesleg jó lenne, ha eleve eltűnne a hálapénz fogalma, és ebben te is tudsz segíteni, ha nem adsz csak úgy ezreket neki...

2011. febr. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

Semmit nem kell fizetni!

De arra keszulj fel,hogy nem ugy fog veled banni,mint a maganrendeloben.

2011. febr. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogahatna el semennyit sem. Ha rendes, rendes lesz ott is. Egy 5-öst szerintem is megpróbálhatsz adni neki, ha nagyon szeretnél, de ha rendes, visszautasítja. Én mondjuk nem adnék, ha nem is nála szeretnék szülni.
2011. febr. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, el fogok gondolkodni rajta!
2011. febr. 21. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!