Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Meg kell e jelenni személyesen...

Meg kell e jelenni személyesen időközönként a munkaügyi központban, ha álláskeresési segélyt folyósítanak?

Figyelt kérdés
Ha igen milyen időközönként?
2011. febr. 26. 16:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
A kiskönyvedbe írja be az ügyintéző, hogy mikor kell.
2011. febr. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, általában havonta.
2011. febr. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Be is szüntethetik a segély utalását, ha nem jelensz meg, vagy nem igazolod a távolmaradásodat.
2011. febr. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Így van, meg kell jelenni, kb. havonta.
2011. febr. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Konkrétan az a helyzet, hogy 1 hónap múlva megyek el és kb 2 hónapig nem leszek itthon, tehát a 3 hónap folyósítás alatt nem tudnék minden hónapban bemenni. Biztos, hogy minden hónapba be kell menni?

2011. febr. 26. 17:58
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Amíg pénzbeli ellátást kapsz, addig minden hónapban be kell menni.

Akkor rögzítik, hogy megjelentél, adnak újabb időpontot és a jelentkezésed alapján számfejtik az ellátásod.

Ha nem jelensz meg, nem kapsz ellátást és a regisztráltságod is törlik. Ezzel 3 évre kizárod magad a munkanálküli ellátásokból (mivel megszegted az együttműködési kötelezettséged)

Ha nagyon fontos ügyben kell elutaznod hónapokra, akkor beszéld meg az ügyintézővel, hogy ez és ez a gondod, xxx miatt el kell utaznod, milyen megoldást javasol, hogy ne veszítsd el az ellátásod.

2011. febr. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Honnan veszed ezt az izét, hogyaszongya "3 évre kizárod magad a munkanélküli ellátásokból"???

Hol van leírva ilyen?

Amit én találtam a hivatalos honlapjukon, aszerint a szankció az az, hogy két hónapig nem regisztráltathatod újra magad, azt' annyi.


Lásd:


[link]

2011. febr. 27. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A munkaügyis ügyintézőtől.

A jelentkezéskor tudtam, hogy a következő időpontban nem fogok tudni bemenni jelentkezni, akkor kérdeztem meg, és az ügyintéző mondta, hogy ha nem jelensz meg, és nem tudod kimenteni a távolmaradásod (pl kórházi igazolással), akkor nem számfejtenek ellátást (ha igazolod, akkor a következő számfejtéssel kapod meg). Valamint az ellátási körből is kizárod magad.

Ha csak regisztrálva vagy, de már nem kapsz ellátást, akkor, csak "felfüggesztik" a regisztráltságod, de 60 nap múlva újra regisztráltathatod magad.

Itt nem lacafacáznak a nem jelentkezésekkel, ha nem jelensz meg, már aznap küldik a levelet (a munkaidejük tovább tart, mint az ügyfélfogadási idejük) és ha 5 napon belül nem jelensz meg, küldik az újabb levelet.

Igaz, nálunk a csak regisztráltaknak, akik nem kapnak ellátást 3 havonta kell jelentkezni, a "szomszéd" munkaügyinél 2 havonta.

2011. febr. 27. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Tényleg kizárnak. Mikor én munkát kaptam, nem tudtam bemenni bejelenteni, csak betelefonáltam. Ennek ellenére pár nap műlva kaptam a levelet, hogy kizártak. Ha 2 évig nem tudok dolgozni, addig nem mehetek vissza újra regisztrálni, azt mondták, mert felhívtam őket akkor.
2011. febr. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%

...na és az lóf*sz, hogy a hivatalos tájékoztatójukban ennek (2 év, 3 év kizárás) nyomát se találni?! A 2 hónap kizárás a regisztrációból az oké, ott van a honlapjukon.

Ne hagyjátok már magatokat, hogy akármilyen ügyintézők döntsék el, hogy ti mikor regisztrálhattok meg kaphattok újra segélyt! Ha nem aszerint járnak el, ami a hivatalos eljárási rend, akkor fenyegessétek meg őket, hogy panaszt tesztek a felettes szervüknél. Ha annak ellenére se járnak el aszerint, ahogy kéne, akkor tegyetek is így.


Láttam én már nagyon sok ügyintézőt a közigazgatásban, hozzá kell tenni, hogy egy részük nagyon lelkiismeretes, meg próbál segíteni az ügyfélnek, de sajnos olyanok is nagyon sokan vannak, akik ezer éve kiégtek, fingjuk sincs, hogy mit hogy kéne hivatalosan, csak csinálják azt, amiről meg vannak győződve, hogy ezt így kell, "mert ezer éve így csináljuk". Azért vannak ott, mert sehova máshova nem kellenének...


Ha valami szankciót akar veled szemben, akkor kérd meg, hogy mutassa meg ennek a törvényi alapját! Ha megmutatja, és ott van, akkor oké. Egyébként meg ne higgyél el mindent bemondásra, csak azért, mert ő munkaügyis...

2011. febr. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!