Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Álláskeresési járadék mellett...

Álláskeresési járadék mellett jár tgyás illetve gyed?

Figyelt kérdés

Szülés pillanatában is álláskeresési járadékon leszek, két éven belül megvan a 365 napom, de a felvilágosítás elég homályos a témával kapcsolatban, hogy járnak -e ezek a támogatások, miből számolják, ha jár hol és mikor igényelhetem stb...

Ha valaki tud, kérem segítsen!


2011. szept. 8. 11:45
1 2
 1/11 anonim válasza:

Szia!

Én is így vagyok.Álláskeresési járadékon vagyok és 3 hónap múlva szülök,így pont félidőben leszek a járadékkal.

Én úgy tudom hogy a szülést megelőző 28 nappal lehet igényelni a tgyást a MÁK-ban,de akkor le kell mondani a járadékot..A legbiztosabb választ szerintem akkor kapod ha bemész a munkaügyi központban és megkérdezed,vagy a MÁK-ban..

Én hétfőn megyek és én is rákérdezek mert nekem sem világos teljesen..:)

2011. szept. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szia!

Kérdeztem én már a munkaügyi központban, de ahány ember, annyiféle válasz!

Pl. ezt a 28 nappal a szülés előtti igénylést is kérdeztem de itt azt mondták, hogy a járadék esetében nem lehet!

A gyednél meg az egyik azt mondta hogy a járadék alapján számolják, mivelhogy az igényléssel én is átcsúszok a jövő évre (gondolom Te is), a másik meg azt mondta hogy az utolsó fizetés alapján, meg vannak akik az mondják, hogy csak gyes jár! Durva

2011. szept. 8. 12:18
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én épp álláskeresésit kaptam még, mikor szültem. Előtte persze minden napom megvolt a gyedhez. És kaptam tygást is és gyedet is szülés után. Csak elég kusza dolog ez, sajnos most nincs időm. Estefelé megpróbálok visszanézni, ha mégsem, akkor nyugodtan küldj egy privit és leírom nálam mi volt a menete.

2011. szept. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

szia!

Ha lesz időd, nagyon örülnék neki, ha leírnád! Köszi

2011. szept. 9. 17:23
 5/11 anonim ***** válasza:

Na szia, tegnapi vagyok.


Megpróbálok visszaemlékezni nálam hogy is volt ennek a menete.


Szóval én még 2008-ban lettem terhes, 10 hetesen el is veszítettem a munkahelyemet. Ezután rögtön passzív táppénzre mentem, ami akkor még 45 nap volt (azt hiszem). Az pont év végéig kitartott, 2009 január elején elmentem munkanélkülire (álláskeresési) ez akkor fél év volt. A járadék folyósítása alatt 2009 júniusában szültem. Szülés után bementem a munkaügyi központba kértem a járadék szüneteltetését (nem megszüntetését!!!) majd megigényeltem a tgyást. Meg is kaptam. Tgyás lejárta előtt újra bementem a munkaügyre és kértem a járadék újraindítását, különben nem állt volna mögöttem biztosítás (mivel munkahelyem ugye már nem volt). Kb 1 hétre visszavettek, ezalatt az egy hét alatt megigényeltem a gyedet, amit meg is kaptam, a munkanélküli pedig újra "lejárt" mivel csak 1 hétre vettek vissza. Azóta a gyedem is lejárt és júniustól gyesen vagyok, ez mondjuk lényegtelen, mert alanyi jogon jár.

Ha jól emlékszem tgyást és gyedet is az oepnél kellett intézni.

És ebben sem vagyok biztos, de úgy rémlik a szülést megelőző év átlagából számolják a juttatásokat, tehát ha te 2012-ben fogsz szülni, akkor az idei év átlagkeresete lesz az alap.


Úgy emlékszem már változott egy csomó minden azóta, a passzív táppénz is rövidebb, valamint az álláskeresési járadék sem fél év, már csak 3 hónap.... szóval sakkozni kell és számolgatni. Ha nem úgy jön ki a lépés, akkor meg lehetne próbálni, hogy egy ismerős átmenetileg felvegyen a cégébe, de hallottam már olyat, hogy rájuk szálltak, mert tudták, hogy kiskapu keresés az egész, szóval óvatosan.


Még annyit, hogy a munkaügyi központon is sok minden múlik. Pont akkor mikor engem tgyás után visszavettek beszéltem itt egy másik anyukával, aki ugyanebben a szituban volt, de őt nem vette vissza a központ, így elesett a gyedtől. :S Neki azt mondták kismamákat nem vehetnek fel.


Ha van még valami írj. Ha nem tiszta, akkor is. :)

2011. szept. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezt nagyon világosan leírtad :)

Nálam az a helyzet, illetve én azon szerencsések közé tartozom, hogy nekem még 9 hónapra állapították meg az álláskeresésit.

Ez kb. január 14-ig fog kitartani, ha jól emlékszem, de a babó elvileg december közepén megszületik!

De viszont ha a gyedet 2012-ben igénylem meg, aminek ez az év lesz elvileg az alapja, az elég szar ügy, mert hát ugye április közepétől álláskeresésin vagyok!

Csak valahol azt olvastam, hogy támogatásnak támogatás nem lehet az alapja, ezért bízom abban, hogy a keresetemet fogják majd alapul venni!

Azért ez amit írtál, ez a hivatalba ki-be jelentkezés ez valami egészen nevetséges találmány, nem? :)

Te honnan írsz, ha nem titok? Én Soproni vagyok!

2011. szept. 10. 15:50
 7/11 anonim ***** válasza:

Húha.. várjál. 9 hónap álláskeresési? Az, ha jól tudom úgy jön össze, hogy 6 hónap járadék és 3 hónap segély. Viszont azt nem tudom, hogy ha a segély ideje alatt szülsz akkor jár-e bármi is?!

(Annak idején riogattak ezzel, hogy járadék alatt ha szülök még jó, segély alatt már nem. Nem vagyok szakértője a dolognak, de nézz utána a munkaügyön inkább!!)


Na igen, a ki-be jelentkezés nem egy jó dolog és sokan szerintem nem is tudnak róla, hogy ezzel a megoldással megkaphatják a gyedet. Amikor én voltam ebben a helyzetben épp az oepban ültem, mikor arról áradoztam a nőnek, hogy nem tudom honnan lesz gyedem.... ő mondta, hogy így kell csinálni, vissza kell jelentkezni munkaügyön, különben nem kap semmit az ember. Csak ezt nem szokták ugye mondani az embereknek.... mint ahogy azt sem, hogy milyen támogatások járnának, ha bajban vagy.


Én pesti vagyok. :)

2011. szept. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Na ha ez a 9 hónap így tevődik össze, akkor már biztos, hogy nagyon ideges leszek! :)

De hát ha az utolsó 3 hónap segélynek minősül, azt csak mondták volna, vagy felhívták volna a figyelmemet rá (vagy ne legyek túl nagyravágyó?)

Úgy kezelik ezt a témát, mintha valami nemzeti titok lenne!

Nekem is megfordult a fejembe, hogy bátyám cégéhez bejelentetem magam, miután megszűnt az előző munkahelyem, de többen szóltak, hogy az veszélyes játék! És amilyen szerencsém lett volna nemhogy magamat, de még a bátyót is szar helyzetbe hozhattam volna!

Egyébként meg ezer köszönet, hogy ennyit próbálsz segíteni, kár is hogy nem vagy soproni :)

2011. szept. 10. 16:40
 9/11 anonim ***** válasza:

Ne viccelj! Ez Magyarország!

Felhívni a figyelmedet bármire is?? Abból nekik mi hasznuk?

Ismerősöm pont olyan kis tudatlan ezekben az ügyekben, mint én (a kérdésedre is csak azért tudtam a választ, mert benne voltam én is) és egy csomó támogatást nem kapott meg, mert hát nem hívja fel őt az önkormányzat, hogy te figyelj, járna neked ez meg az, gyere már be légyszi. :S

Azért remélem minden rendben lesz az ellátásoddal.


Egyébként hány hetes vagy? (Látom decemberben születne.... nincs erőm számolgatni :))

2011. szept. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

27. hétben vagyok :)

Annyit sikerült ma viszont megtudnom, hogy nekem ez a 9 hónap járadék néven fut és ezután igényelhetnék 3 hónap segélyt!

Nem győzöm megköszönni, hogy ennyit segítettél, manapság már ez is tök ritkaság számba megy!

Te most dolgozol, vagy a csemetével vagy otthon? :)

2011. szept. 12. 10:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!