Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem ajánlva adtam fel egy...

Nem ajánlva adtam fel egy nagyon drága tárgyat a postán, nagyon fontos mit tehetek?

Figyelt kérdés
25 000 Ftos telefont adtam fel postán, elsőbbségivel, de nem ajánlottan, akinek küldtem azt mondja nem kapta meg, mit tehetek?? Blokk elég bizonyítéknak, ahhoz hogy feladtam? Nagyon fontos, segítsetek!!!!
2011. febr. 28. 14:34
 1/3 anonim ***** válasza:

A blokk nem bizonyít semmit.

Ajándékba küldted, vagy eladtad? Nem mindegy. Ha eladtad, és a vevő nem kérte az ajánlottan, akkor magára vethet. Megéri a különbözetet, mert az ajánlottat vissza lehet kerestetni, annak nyoma van. Akkor sem egyszerű a történet, mert bár a posta elismeri a hibáját, nem fogja megtéríteni a kárt, mert nem bizonyítható a tartalom értéke. Viszont sokkal biztosabb lehet a célba érkezés. A posta olyan, mint a biztosító. Ilyenkor az a hozzáállásuk, hogy értékbiztosítással kellett volna küldeni. Viszont az meg akkora plusz költség, hogy nagyon kevesen élnek vele. Sajnálom a történteket, de azért próbálj meg a postán érdeklődni, veszteni valód ezzel nincs.

2011. febr. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem kérte hogy ajánlottan küldjem, viszont azt sem mondta hogy simán adjam fel.
2011. febr. 28. 14:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Blokk??? Ne hülyéskedj már!!!


Feladóvevény van?

2011. febr. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!