Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » MÁV-os bünti?! Valaki segítene...

MÁV-os bünti?! Valaki segítene? Mit lehet ez ügyben lépni?

Figyelt kérdés

Tartós beteg vagyok ezért volt 90es kártyám. Amivel 2010.augusztus31 ig utazhattam és kb szeptember 5 fele is haszáltam. Tudtam h lejárt, de minden jegykiadónál illetve kallernél megkérdeztem lehet-e még ezzel utazni és azt mondták még egy hónapig meghosszabbították az időpontot. Ezzel a tudattal ültem fel a szegedi vonatra ( azon a héten már 6x járkáltam vele fel le albérlet keresés végett 1x sem volt gond és mindenki a fentit mondta)

5-e körül viszont megbüntettek, milyen hülye vagyok stb, hogy nem látom a dátumot. Én mondtam nekik h 10 perccel ezelőtt a jegypénztáros mondta h utazhatok vele.. stbstb. A lényeg 8000es büntetést kaptam. Amit természetesen nem fizettem ki, mivel mondták h 15 napon belül bemutathatoma felülvizsgálati papírt, miszerint én ezt újból igényelhetem. Azóta vároma behívást a felülvizsgálatra (90x telefonáltam.. mire hétfőn végre adtam március 16-ára időpontot) Nos a lényeg hogy eközben a héten megérkezett a 22ezres csekk..ami egyre csak növekedni fog.


Ezügyben lehet mit tenni? Ugyanakkor megtudtam, hogy egyetemisták már nem igényelgetik meg ezt a támogatást. Viszont baromira nincs pénzem most erre, arról nem is beszélve, hogy inkább fizettem volna ki a kalauznak a teljes menetjegyet illetve vettem volna azt, mint hogy így járjak, amellett hogy meg is szégyenített 20 ember előtt.


A MÁK késedelmeire illetve a pénztárosok valamint a kallerek figyelmetlenségére / félreinformálására hivatkozva el tudom a büntetést kerülni?


Bocsánat ha kicsit hosszú és zavarosra sikerült a szövegem. De nem vagyok épp fitt idegileg.

Köszönöm a válaszokat.


2011. márc. 2. 20:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Írd meg a helyzetedet a MÁV ügyfélszolgálatának és kérd őket, hogy méltányosságból tekintsenek el a büntetés kifizetésétől.
2011. márc. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

És mennyire szokták ezt figyelembe venni, illetve méltányosan kezelni? Esetleg ha a levélben leírnám ezeket, hogy félreinformáltak, lejárattak stb stb, akkor hamarabb megengednék? Bár gondolom ilyen leveleket napi szinten kapnak 50x...


Azt beleírjam, hogy várom a felülvizsgálatot? Szeirntem tök fölösleges mert nem fogom megkapni, mert "sajnos" egyetemista vagyok?!

2011. márc. 2. 20:23
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha elkerülni nem is tudod de részletfizetést kérhetsz. Sajnálom hogy nem tudlak biztatni jobb lehetőségre.
2011. márc. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :(
2011. márc. 3. 08:08
 5/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Azt leírhatod, hogy félretájékoztattak és ezért nem vettél jegyet. Hiszen Te nem szándékosan blicceltél. Szerintem, ha rendesen megfogalmazva leírod a helyzetedet, akkor van remény. Egészségi állapotodra tekintettel és figyelemmel arra, hogy nem szándékosan károsítottad meg őket, kérd, hogy méltányosságból engedjék el a büntetést. Szerintem szoktak méltányosságot gyakorolni. Remélem sikerül. Majd írd meg mi lett az eredmény.
2011. márc. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi, tetszik eza megfogalmazás amit írtál :) Esetleg nem tudod hol lehet Szegeden ezt kérvényezni, hogy csökkentség a bírságot stb?
2011. márc. 3. 20:50
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de én interneten intézném. Keresd meg a MÁV honlapján az ügyfélszolgálat elérhetőségét és e-mailben küldd el.
2011. márc. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
irtam nekik egy emailt, amibe a kérdés arra irányult hol tudom ezt az ügyet elsimítani, persze nem így szerkesztve:D Ha nem írnak bele konkrétumot, akkor személyesen megyek és verem ki a balhét. Szerintem baromira igazam van és jogtalanul büntettek meg.
2011. márc. 3. 21:16
 9/10 anonim ***** válasza:

Azt tanácsolom, hogy ne verd ki a balhét, higgadtan próbáld meg elintézni, úgy több eredményt érsz el.

Előző vagyok.

2011. márc. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Persze, amugy igazad van. Ha azt látják hogy agyonművelt vagy ( ..ez nem vicc ma nem bírt a jegypénztáros 900ból visszadni és 735 Ft vt a jegy:D) inkább eltekintenek minden felett, mert képtelenek szellemi harcot intelligens úton vívni. Szóval..meg lesz ez remélem. De egy másik kérdésemre azt írták, hogy nem lehetséges a kérvényeztetés?!
2011. márc. 3. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!