Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 20-30 éves nők, férfiak közül...

20-30 éves nők, férfiak közül sokan miért tehetetlenek? Vagy miért nem tudnak lépni?

Figyelt kérdés
Nem provokálni akarok, de már komolyan rossz olvasni, hogy menyien várnak a sült galambra.Tegnap is egy 25 éves lány írja, hogy 5(!)éve vár a szüleitől egy laptopra.Hát, könyörgöm, a mai világban farkastörvények vannak sajnos, siránkozásból nem lehet megélni!A kártyák már ki vannak osztva!Vagy beszállsz, vagy elbuksz.Sajnos ezt fel kell fogni, mert aki érti, és csak pang, az marad a segélyért ácsorogva.Szülőkre várni ennyi idősen?Mikor azok is sok esetben vegetálnak?Lépni kell, vagy csak rosszabb lesz!
2011. jún. 5. 17:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút megértelek, de a 20-as évek elején még tanulnak az emberek. Viszont 30 évesen a szülőktől várni a csodát,az szép..
2011. jún. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én is csodálkoztam azon a kérdésen. Mondjuk nekem nem volt más választásom, mint a gürizés. Akartam a diplomát, de a szülők nem tudtak támogatni. A suli előtti nyáron egyik munkahelyről rohantam a másikra, az eredmény őszre egy laptop, ami a suliban elvárás volt. Aztán meló itt- ott, ahol akadt, és önerőből meglett minden. Nekem még tetszett is, hogy én dolgoztam meg érte.
2011. jún. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Hát ez így igaz...pont nem rég olvastam h a magyar mentalitás része ez,túl borúlátóak vagyunk,félünk lépni,mindig csak várunk vhol azt reméljük valaki majd más megoldja helyettünk az élet dolgait.

valóban elég röhejes szülőket pesztrálni iylen holmikért,de nem tudhatjuk ki milyen helyzetben van azért vannak elég nagy lábom élő emberek is...aztán olyanok is akik mondjuk kitalulják a belüket h hátha majd egyszer metérül és azért nem telik nekik ilyesmire...

2011. jún. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
54%
Ja. sokan várják, de igazából tényleg xar ügy, mikor szembesülsz azzal, hogy 24-25 éves korodik tanultál, és utána se munka se suli, csak nézel mint a moziba. Ennyi idősen lapitopit várni nagy pofátlanság szerintem.
2011. jún. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
Na és mit ajánlasz, kedves észosztó kérdező? Mert így beszólogatni kibasszott könnyű, csak hát egy olyan országban, ahol senkinek semmire soha nincs pénze, ott aztán juss egyről a kettőre. De szívesen meghallgatom a KONKRÉT javaslatodat.
2011. jún. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Na, korrekt válaszok.:)Vagy akarunk valamit, vagy ülünk az állóvízben.Persze vannak kivételek, de ha valamit el akarunk érni, azért kőkeményen meg kell dolgozni, és sikerülni fog.
2011. jún. 5. 18:05
 7/16 anonim ***** válasza:
nem provokálni akart, de az tény, hogy ami ide vezet sok esetben az a sült galambra várása az embereknek, hogy majd az állam hátha lép olyat hogy könnyebb legyen. Aki meg dolgozik fiatalon azt meg lefikázzák a többiek. Mint engem is még saját családomba is. Lehet utánozni, lehet ilyen kitartónak lenni és akkor majd meglátjuk....
2011. jún. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem akarok belefolyni a vitába, csak annyit tennék hozzá, hogy ismét sikerült kiragadni a "lényeget", ugyanis nem a laptopon volt a hangsúly, hanem azon hogy tárgyakkal és érzelmileg is éreztetik a húgával és vele, hogy a húga fontosabb. Értelmezni kéne a szöveget és nem háborogni egyből.


20L

2011. jún. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
én ezt nem olvastam, de igaza van, sokszor csak kiragadnak egy dolgot a véleményezők és arra fikáznak pedig nem is arról van szó. ez tény.
2011. jún. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szerintem most csak kiragadtál egy esetet, meg lehet, h ezen az oldalon is inkább azok írnak, akik kicsit "elesettebbek".

Mondjuk 20 évesen még nem tartom cikiek, h a anyuéktól függök néhány dologban. Tanulok és otthon lakom, tehát az ezekkel járó költségeket anyuék állják. De minden egyebet (ruha, könyv, bérlet, sokszor kaja stb) próbálok saját magamnak megteremteni, pénzt pl. sosem kérek és nem is kapok tőlük. Ha valami dolgom van, azt is egyedül szoktam elintézni, szerintem ez így a normális. Alapvetően ez az a kor, amikor még szeret hazamenni az ember, jó, hogy ott a biztonságot nyújtó család, de önállósodási törekvései is vannak az embernek, tehát ez a tanulás, a tapasztalatszerzés, az "élet" megismerésének az időszaka. Szerintem. Mondjuk 30 évesen azért jó, ha mér az embernek van némi egzisztenciája.

2011. jún. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!